Dotacja dla Parku Wodnego. Radni pytali, czy nie wzrosną ceny biletów

1 760 00 zł – tyle wyniesie dotacja miasta dla Parku Wodnego w Ostrołęce na 2020 rok. Uchwalili ją radni na ostatniej sesji w tym roku, z 30 grudnia. Chcieli też wiedzieć, czy przypadkiem ceny biletów na basenie nie wzrosną.

Dotacja dla Parku Wodnego w Ostrołęce w wysokości 1 760 000 zł wynosi tyle, ile ta za 2019 rok. Na pytania radnych odpowiadał zarządzający od niedawna na pół etatu basenem Jarosław Napiórkowski, który jest także dyrektorem MZOS-TiIT (także na pół etatu).

Mówił, że chciałby – jak pewnie każdy nowy dyrektor – obniżyć koszty funkcjonowania Parku Wodnego i zwiększyć jego przychody.

– Będziemy podejmować działania, aby dotacja przedmiotowa pozwoliła na to, aby ten obiekt sprawnie funkcjonował – mówił Jarosław Napiórkowski. – Chyba że pojawią się nowe, nieprzewidziane okoliczności.

Tymczasem radni (Mariusz Miejrzewski, Jakub Frydryk i Mariusz Popielarz) chcieli wiedzieć, czy nie czeka nas podwyżka biletów w Parku Wodnym.

– Pewne uregulowania, nad którymi się z panem prezydentem zastanawiamy, spowodują, że z automatu te przychody bez dwóch zdań wzrosną – mówił, w nieco zawoalowany sposób, Jarosław Napiórkowski.

To się może spotkać z pewnym niezadowoleniem ze strony zakładów pracy, które dla swoich pracowników tę usługę w naszym obiekcie kupują.

– Niemniej jednak jest to jedno ze źródeł finansowania obiektu i m.in. z tego wzrostu panuję pokrywać koszty funkcjonowania obiektu, co przełoży się na utrzymanie cen, jakie funkcjonują obecnie.

A dalej Jarosław Napiórkowski wyjaśniał:

– Uregulowania pana prezydenta powodują też, że w przypadku różnych grup społecznych były stosowane różnego rodzaju zwolnienia podmiotów i, chcąc utrzymać obowiązujące stawki na tym poziomie, być może z tych ulg i zwolnień będę korzystał w ograniczonym zakresie.

Łukasz Kulik dodał, że podwyżka cen biletów to ostateczność. W pierwszej kolejności oszczędności należy szukać w bieżącym funkcjonowaniu zakładu.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jan Kowalski z Ostrołęki

Jak nie wzrosną ?
Jak SLD coś mówi to zawsze kłamie.
Czyli wzrosną na 100 %.