Dodatkowe autobusy linii nr 5. Maksymalnie 10 pasażerów

Od czwartku, 26 marca Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce uruchomił dodatkowe autobusy na linii nr 5.

Ze względu na zalecenia Ministra Zdrowia, a jednocześnie na duże obłożenie pasażerów na tej linii w porannych i popołudniowych godzinach, spółka podstawi dwa autobusy miejskie, które będą jechały „zderzak w zderzak”.

Kierowca pierwszego autobusu będzie na bieżąco kontrolował liczbę pasażerów. W ]momencie, kiedy wsiądzie maksymalna liczba osób (w zależności od ilości miejsc w autobusie) kierowca poprosi, aby pozostali pasażerowie udali się do stojącego obok pojazdu tej samej linii.

Dwa autobusy, jednocześnie, na całej linii nr 5 będą kursowały od godz. 4.35 do 7.30, a także na odcinku od Zakładów Mięsnych do dworca PKS o 14.23 i 22.08.

W przypadku pojawienia się większego obciążenia ponad wymaganą liczbę pasażerów na innych liniach, spółka będzie uruchamiała dodatkowe pojazdy. 

Przypominamy: w związku z wprowadzonymi przez rząd ograniczeniami w przemieszczaniu się, Miejski Zakład Komunikacji dostosował się do wymogów i wyznaczył w autobusach miejsca, które mogą zajmować pasażerowie. W autobusach znajdują się również informacje o liczbie podróżnych, która może się jednocześnie przemieszczać.

Informacja

Dodaj komentarz

avatar