Dobra wiadomość w sprawie obwodnicy Ostrołęki

Poseł Arkadiusz Czartoryski i senator Robert Mamątow podzielili się dobrą wiadomością dotyczącą planowanej obwodnicy Ostrołęki.

W październiku 2018 roku ogłoszono przetarg na opracowanie studium budowy pierwszej części obwodnicy Ostrołęki. Pierwszy etap inwestycji zakłada stworzenie połączenia drogi krajowej nr 61 na Warszawę z drogą krajową nr 53 na Mazury.

W kwietniu 2019 roku przetarg został jednak unieważniony, ponieważ najniższa złożona oferta za wykonanie projektu ostrołęckiej obwodnicy (ponad 3,5 mln zł) przekraczała kwotę, którą zamierzano na nie wydać (2,5 mln zł).

Przetarg ogłoszono ponownie – podzielił się dobrą informacją podczas konferencji prasowej w czwartek 9 maja poseł Arkadiusz Czartoryski. – Bardzo się cieszymy, bo to przecięcie tej złej passy wyłączenia komunikacyjnego takich regionów jak ostrołęcki.

Z kolei senator Robert Mamątow dodał, że coraz bliżej jest powołania funduszu rozwoju połączeń lokalnych. To rządowy projekt, który na celu ma wypełnić dziurę komunikacyjną, jaka powstała po likwidacjach PKS.

Osobiście bardzo zabiegam o to, żeby połączenia w naszym, i nie tylko w naszym powiecie, zostały przywrócone – mówił senator Robert Mamątow. – Dzisiaj między Ostrołęką a Makowem Mazowieckim nie ma połączenia autobusowego. W XXI wieku jest to nie do pomyślenia.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
laki luk

przez pierwsze trzy lata rządów PiS inwestycje do Ostrołęki szły szeroką ławą. Dosłownie furkotały. Teraz za Kulika zapadła martwa cisza. Dobrze, że obwodnica zlokalizowana jest poza granicami miasta bo tu Kulik nie może rzucać kłód pod nogi.

Gref

Równie dobre wiadomości w sprawie klekota. Witaj, klawiszu, witaj.