Długa lista inwestycji od radnych PiS. Odpowiedź… króciutka

Około 60 inwestycji do realizacji – nie tylko w przyszłym roku, ale i w kolejnych latach – zaproponowali radni z klubu Prawo i Sprawiedliwość. Odpowiedź już jest, choć bez konkretów.

Do ratusza piszą radni w sprawie inwestycji, które mogłyby się znaleźć w konstruowanym budżecie Ostrołęki w przyszłym roku. Radni liczą, że prezydent Ostrołęki zdecyduje się któryś pomysł uwzględnić w swoich planach…

W tej sprawie napisali do Łukasza Kulika i radni klubu PiS. Propozycji mieli naprawdę dużo, bo wypunktowali prawie 60 zadań – a pod niektórymi z nich kryło się kilka inwestycji. Oczywiście nie liczyli, że to wszystko uda się wykonać w przyszłym roku. Poprosili o systematyczne wprowadzanie tych propozycji w przyszłym roku i w kolejnych latach.

„W ostatnich latach samorząd Ostrołęki wybudował, przebudował i wyremontował ponad 130 ulic, kilkanaście boisk i placów zabaw, wiele chodników, ścieżek rowerowych i placów. Zbudowano również kilka obiektów użyteczności publicznej (takich jak np. Park Wodny Aquarium czy Stacja Segregacji Odpadów Komunalnych) oraz wyremontowano kilkanaście szkół i przedszkoli. Sukcesem zakończyła się też budowa mostu im. kard. Stefana Wyszyńskiego na rzece Narew. Nie wszystkie potrzeby i oczekiwania mieszkańców naszego miasta Ostrołęki udało się zrealizować. Co roku zgłaszane są nowe inne potrzeby.” – argumentowali.

Klubowi radnych PiS odpisał prezydent Łukasz Kulik. I właściwie można było się spodziewać takiego stanowiska – to standardowa formuła, którą stosuje prezydent przy odpowiedzi na ostatnie pomysły inwestycyjne zgłaszane przez radnych. Konkretów zatem się nie drodzy Czytelnicy nie spodziewajcie. Trzeba czekać na projekt budżetu Ostrołęki 2021, który powinien być już niedługo gotowy – on więcej wyjaśni co do planów inwestycyjnych w mieście.

Poniżej publikujemy odpowiedź Łukasza Kulika udzieloną radnym klubu PiS:

„Odpowiadając na wniosek z dnia 25.10.2020 r. w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na realizację w 2021 r. wskazanych potrzeb inwestycyjnych informuję, że możliwość realizacji wnioskowanych zadań będzie rozpatrywana podczas prac nad budżetem inwestycyjnym miasta na rok 2021.”

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Iwonka

szkoda ze radni Pis nie wyli tak aktywni w poprzednich kadencjach.

analityk

Powtórzę: ponad 130 ulic, Park Wodny Aquarium, Stacja Segregacji Odpadów Komunalnych, Budowa mostu na rzece Narew, kilkanaście boisk i placów zabaw, wiele chodników, ścieżek rowerowych i placów, remont kilkanastu szkół i przedszkoli. – to aktywność radnych PIS Pani Iwonko.

gutek

a baleron aktywny w kebebie

Barry

I nowa sala kinowa, odnowiona hala w Wojciechowicach, system odbioru i segregacji odpadów ( stacja +firma miejska odbierająca) dzięki któremu niskie ceny za śmieci , pomoc kupcom przy budowie hali Feniks(dziesiątki utrzymanych miejsc pracy i wiele innych spraw. A Iwonka nie widzi

Gosc

Szkoda ze tego nie widzisz

*****_***

„Z ust mi to wyjęłaś” Iwonka.
Niekontrolowany wzrost aktywności po oderwaniu od koryta.

Basia

Wcześniej były inwestycje, to nie trzeba było aż tylu zgłaszać . Radni PiS je współtworzyli

Gosc

Sie nie udlaw:) tobie pasuje nicnierobienie

marks emeryt

na stacji segregacji nowy dyrektor były prezes opk

Barry

No właśnie , ciekawe czy upychają cały syf od Suchego?

Propaganda gebelsowa

A dlaczego zgłaszali to na kilka dni przed zamknięciem opracowanego budżetu.
Czyżby zbijali baki cały rok nic nie robili i na tydzień przed ogłoszeniem budżetu nagle coś robią żeby statystyki poprawić ???/
Takie żeczy nie usłyszysz w TVPIS

Niestety

czyli w tym roku nic nie robili zgłosili projekty inwestycyjne na tydzień przed zatwierdzeniem budżetu.
szanują prace jak w PRL-u

John

Widać że niezbyt wiele rozumiesz. Zatwierdzenie budżetu będzie za kilka tygodni, więc spokojnie. A radni piszą i zgłaszają , tylko te odpowiedzi są byle jakie…, nic się nie da, wszystkiemu winni poprzednicy (dobrze że kadencja nie trwa 10 lat, bo i po 9 latach wszystkiemu byłby winny poprzednik…). A z PRLu to raczej twój sposób myślenia

LEWICA TO ŚMIERĆ

lewica użwa tych samych słow ale w ogóle inaczej je rozumie rodzina – dla nich to np. ludź i koza dziecko – zlepek komórek który można zawsze zabić zabijać – to krzywdzenie geja lub lesbijki dziadek babcie – coś co trzeba zabić jak bezproduktywne tolerancja – niszczenie kościołów, wyzwanie i bicie chrześcijan itd w takich prostych sprawach a jak pójdziemy dalej własność – kołchoz pieniądz – zabrać, opodatkować tak by dać innym itd.. dom – ( rządzi LEWICA ) w Hiszpanii jak wyjdziesz z domu i przez tydzień cię nie ma, a ktoś ci zajmie twój dom, już go nie… Czytaj więcej »

LEWICA TO ŚMIERĆ

Demokraca – jest jak oni rządzą
Konstytucja – jak można nią bić i prześladować innych
Wolność Słowa – jak oni wyzywają przeklinają wszystkich co mają inne poglądy
itd

Ola

Chyba prawicę nasz namyśli. Dla was życie liczy się do momentu narodzin. Po narodzinach dziecko może umierać. Księdza gwałcącego dzieci twój kościół chroni, a że ofiara ma zmarnowane życie to was nie obchodzi. Jeśli jest jakieś piekło to twój JPII w nim się smaży za ochronę pedofilii w kościele, za te wszystkie osoby, które zmarły w Afryce na AIDS, bo usłuchały, że prezerwatywy to grzech. Paskudnych grzechów na ci on dostatek. Lewica uczy szacunku do innych, dba o najsłabszych, inwestuje w naukę dzięki czemu mamy chociażby nowe terapie.

John

Jak ludzie mogą być głupi, lecz się z nienawisci i z głupoty

Ola

raczej zapoznaj się z faktami. Systemowego ukrywania przestępców seksualnych na ogromną skalę w kościele ujrzało już dawno światło dzienne. Tylko naiwne osoby jeszcze wierzą, że JP II o niczym nie wiedział. Wśród naukowców przeważają osoby o poglądach centowych i lewicowych. Naukowcy odetchnęli z ulgą, gdy wybity przegrał Trump. Ten obrońca życia nienarodzonego nie widzi nic zdrożnego w odbieraniu ludziom dostępu do opieki zdrowotnej. Reagan pochwalał prawo utrudniające aborcję, a jednocześnie chciał zabrać zasiłki dla osób z zespołem Downa. Typowo prawackie. Reagan kompletnie ignorował epidemię AIDS. Tak wyglada ochrona życia w wykonaniu prawicy.

Daria

Raport z Watykanu jest jasny. Tylko świnie i kłamcy obrażają JPll

Ola

Zjawisko ocupas najbardziej nasilone było w latach 60 i 70-tych ubiegłego wieku. Wiesz, że Hiszpanią do 73 roku rządził generał Franco, jak najbardziej prawicowy dyktator. Samo zjawisko od 96 roku jest nielegalne, niestety wymiar sprawiedliwości jest e rym przypadku mało wydolny. Od czasów Franco Hiszpanią miała i prawicowe i lewicowe rządy. Ocupas to najczęściej przestępcy, ale też przedstawiciele skrajnych ruchów politycznych nie tylko z lewa ale i z prawa.

Marta

Niestety, stan twojego umysłu jest dramatyczny, słyszysz i czytasz tylko to co pasuje do twoich chorych przyjętych wcześniej ideologicznie tez. Tyle

Ola

Opieranie się na faktach nie jest chorą ideologią. Skala nadużyć na tle seksualnym jest porażająca. Zważywszy na tradycję zamiatania pod dywan niewygodnej prawdy mam bardzo ograniczone zaufanie do raportu z Watykanu. Nawet w Ostrołęce ksiądz zgwałcił chłopca, ta że ten znalazł się w szpitalu. Sprawa została zamieciona pod dywan. Ksiądz został przeniesiony do innej parafii. Ofiara natomiast jeśli nie popełniła samobójstwa nadal cierpi w samotności. To wy słyszycie i czytacie co dla was wygodne. Nie potraficie upomnieć się o ofiary. Młodzi ludzie jednak nie dają się oszukiwać, bo są wyczuleni na fałsz. Odchodzą od kościoła w tempie ekspresowym

Ola

Jeszcze mała uwaga dotycząca ideologii. W czasach pontyfikatu JP II południe Afryki ogarnęła epidemia AIDS. Epidemiolodzy byli zgodni, aby zahamować rozwój epidemii konieczne jest akcja promująca bezpieczny seks z użyciem prezerwatyw. JPII zbojkotował tę akcję, przekonując, że używanie prezerwatyw to ciężki grzech i ideologia śmierci. Na na rękach ma krew milionów Afrykańczyków w tym kobiet, które zaraziły się od mężów i dzieci, które zaraziły się w trakcie porodu. Mógł zwyczajnie milczeć i dać działać lekarzom. Ważniejsza dla niego była jednak ideologia. Dopiero papież Benedykt zachował się po ludzku, trochę jednak późno.

Daria

Kolejny stek bzdur oparty nie na faktach, lecz na zasłyszanych opiniach. Bardzo na czasie i poprawnych politycznie. Zadaj sobie, tak dla przykładu, odrobinę trudu i znajdź autentyczny fragment nauczania papieża, wg ciebie Franciszka, gdzie uznaje on środki antykoncepcyjne za zgodne z nauką Kościoła . Poszukaj, przekonaj się czy opierasz się na faktach czy jednak na szumie medialnym, potem szukaj dalej o nie szkaluj głupio JPll

Ola

Papierz Benedyk XVI uznał, że w przypadł małżeństw, w których jedno z małżonków jest zakażone wirusem HIV używanie prezerwatyw, aby zapobiec zakażeniu jest zgodne z nauką kościoła. Nie mogę wstawić linka, ale łatwo możesz to sobie wygooglować wrzucając odpowiednie słowa kluczowe. Dane epidemiologiczne jednoznacznie wskazują, że prezerwatywy chronią przed zakażeniem chorobami przenoszonymi drogą płciową i powszechne ich użycie było istotną metodą wyhamowania epidemii AIDS w krajach rozwiniętych. JPII był stanowczym przeciwnikiem używania prezerwatyw, nawet w takim wypadku, na jaki wyraził zgodę jego następca. W ten sposób zniweczył wysiłki na rzecz wyhamowania epidemii w Afryce i w ten sposób przyczynił się… Czytaj więcej »