Dlaczego nic się nie dzieje na ul. Blachnickiego? Mamy odpowiedź. I to zaskakującą!

Mieszkańcy osiedla Centrum muszą uzbroić się w cierpliwość. Rozkopana ulica Blachnickiego czekać będzie bowiem… na nowego wykonawcę. Firma odpowiedzialna za jej przebudowę odstąpiła od umowy.

O braku postępów przy ostrołęckich drogowych inwestycjach pisaliśmy nie raz. Teraz już wiadomo, dlaczego nic się nie dzieje na placu budowy ulicy Blachnickiego (dawna Berlinga).

19 lutego 2019 roku do ratusza wpłynęło pismo wykonawcy remontu o odstąpieniu od umowy. Po zakończeniu spraw formalnych miasto rozpisze przetarg na dokończenie inwestycji.

Mieszkańcy Centrum będą musieli zatem przywyknąć do widoku rozkopanej drogi, bo sprawy pewnie przeciągną się w czasie… A Blachnickiego jest jedną z ważniejszych ulic na osiedlu Centrum: prowadzi do szkół i przedszkola.

Dodajmy też, że według naszych informacji miasto utraciło dofinansowanie w wysokości ok. 1,7 mln zł na remont ul. Blachnickiego.

Na problemy z inwestycjami drogowymi nakłada się niewesoła sytuacja kadrowa w miejskim wydziale inwestycji, który wciąż pozostaje bez dyrektora. Z pracą w tym wydziale pożegnało się już trzech urzędników. Ostrołęką w ubiegłym tygodniu wstrząsnęła też tragiczna śmierć innego pracownika tego wydziału, Franciszka Dziczka.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Trochę faktów.

Akurat szef tego portalu czyli Janusz Kotowski przyczynił się do powstania tego bałaganu na Blachnickiego.
Na siłę chciał rozpocząć „naprawy” ulic przed wyborami.
Raczej zdawał sobie sprawę że ostrada rozgrzebie ulicę i nie skończy na czas.

Bcdd

Ja uważam że Kulika wina. Zamiast robić robotę on kazał zdjęcia robić, no i kurna Marek … wyszła kaszana….

Jarema

Jakie fakty? Opanuj się. Teraz to kupił nadprezydent i kaszana robią demolke. Żaden wydział w UM nie funkcjonuje teraz jak powinien. Spółki miejskie bez prezesów. Co chwila jakieś roszady na stanowiskach. Styl rozdawania się z ludźmi przez zastraszanie, psychiczne znęcanie się lub dyscyplinarnie zwolnienie. Wracamy do czasów przejmowania władzy przez komunistów w latach 50 i jej obrony aż po lata 80. Takiej władzy przyklaskujesz.

Mieszkaniec

A jak te wydziały w um maja działać ? Tak jak za władzy poprzedniej ? Skończył się czas kawki herbatki i traktowania petenta jak intruza…bo jak śmie przeszkadzać…brać się za uczciwą robotę A jak nie pasuje to zawsze można zmienić pracę…

Jarema

Jak miałem sprawę w UM to nie zauważyłem kawek i herbatek. Sprawy były realizowane skutecznie. Natomiast teraz widzę puste biurą i ludzi przemykajacych korytarzami.

Max

Twoje fakty, są tylko twoje, z rzeczywistością nie mają związków. Kotowski przygotował inwestycje, zgromadził środki na jej wykonanie i w normalnej prawnej procedurze rozstrzygnął przetarg. To fakty. Dasz rade je przyjąć? Reszta spraw na ul. Blachnickiego to działania Kulika, który miał obowiązek kontynuacji działań i firmy, która powinna mieć obowiązek i możliwość dokończenia tego, czego się podjęła.

Nowy

Te twoje fakty są żałosne. Kotowski miał tyle robót , że nie musiał nic na siłę rozpoczynać. Pozyskał kasę od wojewody właśnie na rok 2018 więc ruszył z robotą. Większość chciała Kulika i co wyszło choćby na tym przykładzie ulicy Blachnickiego ? Obecny prezydent miał tylko dokończyć i co?

John

Nie wiem kto jest szefem tego portalu, kazdy portal ma swego szefa. Czas na zwalanie winy już minal.

Polak

To dlaczego zwalacie winę na poprzednika?
Zamiast wziąść się do roboty!
No ale z takimi kontaktami obecnych władz jedyne co oka otrzyma to góra śmieci.

Mieszkaniec

Jakim trzeba być hipokryta żeby wypisywać takie bzdury… Wasz skowyt już nie robi wrażenia na mieszkańcach Ostrołęki ,zrobiliście przez ostatnie lata tyle bałaganu który był ukrywany i nierozliczany bo władza w urzędzie i spółkach była sterowana z jednego stołka…a utrata władzy i wpływów boli oj bardzo was boli…

Do mieszkanca

Radny mieszkańcy. Hipokryzja widoczna jest teraz. Jak nażekaliscie na postęp prac budowlanych a teraz nie jesteście w stanie dokończyć prostych remontów formalnie w większości zrealizowanych. Zostało tylko przypilnowac wykonawcy.

Polak

Nawet tego co już było przygotowane i pracę szły nie potrafi Kulik z Kamerką dokończyć.

No ale wasza taktyka: wszystkiemu winny poprzednik. Jak kiedyś PO!
Za co jeszcze winny Janusz Kotowski???
Za dziurę ozonową również?
Za to że Kulik nas zasypuje śmieciami????

Nowy

Naprawdę?A co było w rzeczywistości ukrywane (nie mylić z fantazjami MO)?Jakoś audyty Kulika nie pokazują łamania prawa, tylko teksty typu; mogło dojść… mogło wskazywać… BZDURY!

Mieszkaniec

Reklamówki …wszystko jest w reklamowkach…

gość

Mieszkańcu, reklamówki są nieekologiczne, zmień melodię

Urzędnik

Działania podjęte przez Kulika to dramat. Poprzez działania kadrowe rujnuje ważne inwestycje. Paraliżuje pracę urzędu. A może Kaszana – biznesmen „audytor” i pełnomocnik prezydenta w jednej osobie (z wyrokami) chce przejąć kasę na inwestycjach w mieście?

Zawsze za

Ja zapytam 19 lutego firma rzuca
Prace a po miesiącu ukrywania wszystko wychodzi na jaw. Myśle ze osobiście natychmiast bym ogłosił jaka ta firma zła i jakie zapłaci kary. Ja tu widzę drugie dno.

Frank

Ta firma zeszła z budowy w połowie grudnia, do tego czasu od pon do soboty pracowało tam po kilkadziesiąt osób.
Ciekawe co wtedy robił pełnomocnik,
tak czy siak kaszana