Delegacja z Meppen odwiedziła Ostrołękę i Rzekuń. Padła deklaracja

We wtorek 28 lipca Urząd Miasta Ostrołęki i Urząd Gminy Rzekuń odwiedziła delegacja z Meppen, miasta partnerskiego Ostrołęki znajdującego się w Niemczech.

Niemcy z Meppen, którzy odwiedzili Ostrołękę i powiat ostrołęcki, to członkowie organizacji opiekujących się mogiłami na cmentarzach wojennych.

– Takie miejsce spoczynku znajduje się m.in. w okolicach Kamianki. Podczas spotkania miałem możliwość porozmawiać o prowadzonych przez organizację inicjatywach, a także opowiedzieć o Naszej Małej Ojczyźnie – pisze wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak, który dodaje, że organizatorem spotkania był Józef Galanek.

Goście z Meppen byli i w ostrołęckim ratuszu.

– Dzisiaj odwiedziła nas delegacja Reservistenkameradschaft Meppen (Koło Żołnierzy Rezerwy Miasta Meppen). Członkowie stowarzyszenia dbają o znajdujące się w powiecie ostrołęckim groby żołnierzy poległych podczas I wojny światowej. Opiekują się także grobami Polaków, które znajdują się w okolicach Meppen. Podczas wizyty w Ostrołęce nasi goście zadeklarowali, że każdego roku w dniu Święta Wojska Polskiego (15 sierpnia) będą składać wieńce na znajdujących się w okolicy ich miasta grobach polskich żołnierzy, którzy służyli w dywizji generała Stanisława Maczka, a którzy po wojnie osiedli na pograniczu niemiecko-holenderskim – napisano w komunikacie Urzędu Miasta Ostrołęki.

Fot. Urząd Miasta Ostrołęki i Urząd Gminy Rzekuń