Dawid Osowiecki. Zobacz jak mu poszła ogólnopolska rywalizacja w podnoszeniu ciężarów

Od 24 do 27 września w Ciechanowie rozgrywane były jednocześnie: Mistrzostwa Polski do lat 17 i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Uczestnikami tych zawodów mogli być zawodnicy z rocznika 2003 i 2004, którzy uzyskali minimum startowe. 

Ostrołękę reprezentował Dawid Osowiecki (2004) podopieczny Władysława Niedźwieckiego trenera UKS Atleta Ostrołęka. Wystąpił w niedzielne południe wśród zawodników kategorii wagowej +102 kg. W pierwszym boju jakim jest rwanie zaliczył 60 kg w drugim podejściu. Pierwsza próba na 57 i trzecia na 65 kilogramach tego boju nie znalazła uznania sędziów.

W podrzucie Dawid pewnie zaliczył pierwsze podejście na 67 kg i drugie na 75 kg. Natomiast do trzeciego podejścia zgłosił 78 kg, czyli o 2 kg więcej od rekordu życiowego. Wybił ciężar nad głowę, ale próba ta nie została zaliczona. W dwuboju uzyskał 135 kg, o 6 kg mniej od wyniku uzyskanego tydzień temu na Mistrzostwach Woj. Mazowieckiego – relacjonuje trener Władysław Niedźwiecki.

Z wynikiem 135 kg Dawid uplasował się na 16 pozycji w kraju wśród sztangistów kategorii wagowej +102 kg juniorów młodszych.