Czytelnik: „Podcięli gałęzie, a o tych zapomnieli?”

Dwa drzewa rosną przy ul. Szkolnej, zaraz przy skrzyżowaniu tej drogi z ulicą Traugutta. Ich gałęzie niebezpiecznie wystają na chodnik i ulicę, na co uwagę zwrócił nas Czytelnik.

Był więc zaskoczony, gdy służby miejskie około dwa tygodnie temu, podczas prac pielęgnacyjnych zieleni przy ul. Szkolnej pominęły właśnie te dwa drzewa…

Gałęzie innych drzew poobcinali, a te dwa zostawili – wskazuje. – Zwisają nad chodnikami i ulicą. Większy wiatr, burza i może być kłopot. Zwłaszcza jeśli tamtędy akurat będzie ktoś przechodzić lub przejeżdżać. Największe niebezpieczeństwo stwarza to drzewo znajdujące się zaraz przy „Kebabie”.

Kiedy służby miejskie zadbają o wspomniane dwa drzewa i czemu pominięto je przy pracach na ul. Szkolnej? O to spytaliśmy w ratuszu…

A urzędnicy informują, że usuwanie obumarłych gałęzi (a niektórych skrócenie) było prowadzone na wniosek wspólnoty mieszkaniowej bloku przy Szkolnej 3. Wniosek z kolei wskazywał na 11 konkretnych drzew (na wysokości budynków nr 3 i 7).

Pielęgnacją zostały objęte jedynie zgłoszone drzewa, a więc znajdujące się na terenie wspólnoty. Dwa drzewa znajdujące się w pobliżu skrzyżowania ul. Szkolnej z ul. Traugutta nie były objęte pracami pielęgnacyjnymi – czytamy w przesłanej do nas odpowiedzi

Urzędnicy dodają jednocześnie, że „generalnie dla tego typu drzew właściwym okresem pielęgnacyjnym jest wiosna i jesień”. Latem usuwane bądź skracane gałęzie są jedynie „w szczególnych sytuacjach”.

Może poniższe zdjęcia przekonają służby miejskie, że warto zająć się i drzewami przy skrzyżowaniu Traugutta i Szkolnej?

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gość

Przecież to są silne drzewa. Czemu mieliby je przycinać? Rozumiem, gdyby były stare i schorowane, ale te na zdjęciach?
Jakby były ścięte gałęzie na tych 2 drzewach, zawsze moglibyście zapytać o dwa kolejne.
Może zetnijmy wszystkie gałęzie na wszystkich drzewach? Wówczas redakcja i jej czytelnicy będą szczęśliwi…

no ale chyba chodzi tylko o to, aby krytykować

rozumek

Przez kilka lat wspólnota kierowała prośbę o przycięcie gałęzi. Nie było to możliwe. Dopiero nowa władza zareagowała na potrzeby mieszkańców. Brawo ! Tak trzymać! A krytykujący ….może niech lepiej zamilkną .