Czy w przyszłym sezonie będą derby w lidze okręgowej?

Wiele na to wskazuje, że przyszłym sezonie będą derby w lidze okręgowej. W kolejnym meczu w IV lidze Korona znów przegrała i jest bliska spadku do „okręgówki”, a MZKS Narew 1962 w A-klasie znów wygrał i jest bliski awansu do tej klasy rozgrywkowej. Zwycięstwo na swoim koncie zanotowały też w III lidze zawodniczki Jantaru. Na wyjeździe w B-klasie przegrali piłkarze rezerw ostrołęckiej Korony.

Zespół Korony od pięciu kolejek nie wygrał w IV lidze i obecnie znajduje się w tabeli na 12 miejscu, czyli tuż na strefą bezpośrednio zagrożoną spadkiem. Jednak w ostatnim meczu u siebie, przeciwko silnej drużynie Mazovii Mińsk Mazowiecki ostrołęczanie zagrali dobry i momentami byli zespołem wyraźnie lepszym. Co z tego, jeśli nie potrafili udokumentować tego strzelonym golem. Goście natomiast wykorzystali w końcówce meczu jedną z nielicznych sytuacji i wygrali w Ostrołęce. Niestety widmo spadku Korony do „okręgówki” jest coraz bardziej realne.

Coraz bardziej realny wydaje się też bezpośredni awans z A-klasy drużyny MZKS Narew 1962. W ostatnim meczu przed własna publicznością ostrołęczanie pokonali lidera rozgrywek GKS Pokrzywnica 3:2 (2:0), po dwóch golach Tomasza Niedźwieckiego oraz trafieniu w ostatniej minucie gry Konrada Sobotki. Upragniony awans niebiesko – czerwonych do ligi okręgowej jest na wyciągniecie ręki.

Mecz piłkarek Jantaru z Orlętami Baboszewo był jednostronnym widowiskiem. Ostrołęczanki były zdecydowanymi faworytkami spotkania i nie zawiodły. Zespół Jantaru mimo, że nie grał w najsilniejszym składzie, pokonał baboszewianki 5:0 (3:0). Gole dla Jantaru zdobyły: Magdalena Dąbrowska 2, Julia Kupis 2 oraz Dominika Ostrowska.

W rywalizacji o mistrzostwo B-klasy piłkarze rezerw Korony znów nie zagrali na miarę swoich możliwości i musieli uznać wyższość rywala zza miedzy. Na nierównym boisku w Ołdakach, gospodarze czuli się znacznie lepiej i wygrali 3:1 (2:0). Honorowego gola dla Korony II zdobył Karol Macioch.