Czy uda się uniknąć korków na początku roku szkolnego?

To może nie być najprzyjemniejszy dla rodziców początek roku szkolnego. Wszystko przez wyłączone sygnalizacje świetlne na ulicy Bogusławskiego, rozkopaną ulicę Blachnickiego, wciąż nieskończone prace na ulicach Ostrowskiej i Słowackiego.

Na początku roku szkolnego w Ostrołęce na ulicach miasta pojawia się o wiele więcej samochodów niż zazwyczaj. A że utrudnień drogowych z powodu niezakończonych w terminach robót w Ostrołęce nie brakuje, rodzice dowożący swoje dzieci do przedszkoli i szkół mogą zostać wystawieni na ciężką próbę…

Martwi przede wszystkim sytuacja na Blachnickiego. Przebudowa ulicy przedłuża się w nieskończoność. A przy niej znajduje się jedno przedszkole i dwie duże szkoły. W dodatku miasto informuje, że dojazd do Szkoły Podstawowej nr 10 będzie utrudniony i możliwy tylko od strony ulicy Sikorskiego.

Dlatego też ruchem od strony Sikorskiego będzie kierować Straż Miejska:

  • 2 września 2019 od 7:30 do 10:15
  • od 3 września 2019 w dni powszednie w godzinach: od 7:30 do 8:20, od 11:20 do 13:00 i od 16:00 do 17:15 

Ratusz dodaje też, że „w razie konieczności będzie reagować i zwiększy zakres działań Straży Miejskiej w okolicy Szkoły Podstawowej nr 10.”

Problemem na początku roku szkolnego mogą być też wyłączone sygnalizacje świetlne na ulicy Blachnickiego, na ruchliwych skrzyżowaniach. Mogą, bo nie wykluczone, że uda się je z powrotem zamontować i uruchomić do 2 września. „Światła” zniknęły z krzyżówek ulic, ponieważ są modernizowane, ponadto jest tam kładziony światłowód.

Tak czy inaczej ze względu na utrudnienia drogowe początek roku szkolnego w Ostrołęce do najprzyjemniejszych może nie należeć…

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Nie uda sie

Nie uda sie

John

Zwolennicy Kulika wszystko zrzucą na poprzedników , i sprawa korków rozwiązana, mo ich w tym utwierdzi i po korkach