Czy szkoły są gotowe na egzamin ósmoklasisty?

W poniedziałek 15 kwietnia odbędzie się – po raz pierwszy – egzamin ósmoklasisty. Egzaminy gimnazjalne w Ostrołęce odbyły się bez zakłóceń – czy tak samo będzie i tym razem?

Trwa strajk nauczycieli i nie wiadomo kiedy się zakończy. Dwa dni po rozpoczęciu protestu uczniowie ostatnich klas gimnazjów przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Istniała obawa, że ze względu na strajk zabraknie pedagogów potrzebnych do prac w komisjach egzaminacyjnych.

Według naszych informacji, a także komunikatu miasta, rzeczywiście był kłopot przy skompletowaniu komisji na egzamin z języka obcego – uczniowie piszą go w mniejszych salach i wówczas potrzeba więcej osób do nadzoru. Na szczęście udało się zaradzić temu problemowi.

Egzamin gimnazjalny już za nami, ale po weekendzie odbędzie się kolejny egzamin – ósmoklasisty. Czy on także przebiegnie bez problemów?

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik poinformował, że „we wszystkich szkołach podstawowych w naszym mieście dyrektorzy powołali komisje egzaminacyjne oraz zespoły nadzorujące w liczbie wystarczającej do przeprowadzenia wszystkich trzech części egzaminu.”

Jak będzie wyglądać egzamin ósmoklasisty? Składać będzie się trzech części, pisanych dzień po dniu począwszy od 15 kwietnia:

  • język polski – 120 minut
  • matematyka – 100 minut
  • język obcy – 90 minut

Od 2022 roku dojdzie kolejna część – sprawdzian z jednego z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia.

Na koniec dodajmy, że prezydent chce powołać zespół, który zajmie się zminimalizowaniem skutku strajku nauczycieli.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
ada

Kibicuje Młodym. Nauczycieli proszę, by swoimi walkami nie szkodzili uczniom. Możecie być antyrządowi, ale nie bądźcie antyuczniowscy.

Anty

To prezydent popiera strajk czy nie? Chyba próbuje siedzieć okrakiem!

John

Lepiej niech p. Kulik powie kiedy podniesie pensje pracownikom administracji i obsługi. Ich pensje nie zależą od rządu tylko od pana z ratusza.

exbelfer

dla mnie to co robię teraz nauczyciele jest po prostu NIE DO POJĘCIA. Pracowałem co prawda jedynie 10 lat w tym zawodzie, ale nie wyobrażam sobie by ktoś , kto decyduje się na pracę z dziećmi, ktoś, kto odpowiada za te dzieci, tak PO prostu działał przeciwko dzieciakom. Smutne.

Rodzic

Po egzaminach ośmioklasistów będą matury. Staram się szanować nauczycieli, nigdy nie mówię źle o nich przy córce, ale jeśli przez strajki spróbują przeszkadzać w maturach, chyba jako rodzice nie pozostaniemy z boku!

Belfer

Ja już byłbym gotów przerwać protest, w końcu są podwyżki i plany na dalsze. Ale myślicie, że jest łatwo się wyłamać? Wśród strajkujących nie ma dyskusji, czy można przestać, jest za to presja i nienawiść do rządu.

Gość

Nie tylko ty jeden! Myślę, że jest spora grupa tych co mają dość. Dziwię się tylko, że ci co nie chcą strajkować nie potrafią się zjednoczyć. Dają się prowadzić jak baranki na rzeź.

nauczyciel emeryt

Odwagi, nauczycielu. Proszę brać przykład z tych, którzy są opluwani, wyśmiewani, a oni, mimo wszystko są ze swoimi uczniami.

Nick

Uczniowie! Z kwiatami na koniec roku idźcie tylko do tych, którzy nie zostawili Was w najważniejszych chwilach!

Alex

Popieram Nick. A rodzice niech nie robią składek na zakończenie roku

ziomek

niestety to strajk polityczny a nie nauczycieli ;(