Czy Rada Miasta Ostrołęki przyjmie upolitycznione stanowisko ws. orzeczenia Trybunału?

Wiele na to wskazuje, że na najbliższej sesji Rady Miasta Ostrołęki radni będą dyskutować o… orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego.

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego stwierdza, że Konstytucja Rzeczypospolitej otacza ochroną prawną każdego człowieka, także przed narodzeniem, i że nie jest zgodne z Konstytucją uśmiercanie nienarodzonych dzieci – także wtedy, gdy występuje duże zagrożenie choroby, wady bądź upośledzenia. W związku z tym orzeczeniem miały miejsce protesty, także w Ostrołęce.

Teraz temat – mocno upolityczniony – może stanąć na najbliższej sesji Rady Miasta. Jeśli oczywiście pod projektem uchwały w tej sprawie podpis swój złoży odpowiednia liczba radnych. Jeśli tak się stanie, można być pewnym gorącej i długiej dyskusji (próbkę takowej już mieliśmy, więcej na ten temat TUTAJ).

Sprawozdawcą projektu uchwały w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ma być wiceprzewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Stanisław Szatanek (Ostrołęka dla Wszystkich), co, znając jego sympatie i antypatie polityczne, nie jest żadnym zaskoczeniem.

W tekście projektu uchwały, który pojawił się w przekazie medialnym, powielane są upolitycznione frazy o „prawie kobiety do decydowania o własnym ciele”, „zmuszaniu kobiet do tortur”. Ani słowa nie ma jednak o prawach dziecka do życia i o tym, że uśmiercanie niewinnego człowieka nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem jakiegokolwiek problemu innych ludzi.

Jak zachowają się radni, gdyby podjęta została próba wniesienia takiego projektu do porządku obrad? Czy pozwolą na zupełnie niezwiązaną ze sprawami samorządowymi, upolitycznioną dyskusję? Czy będą debatować nad tekstem projektu z wyraźnym lewicowym nastawieniem? I wreszcie – czy go przyjmą i, w pewnym sensie, podpiszą się pod stylem działań strajku feministek? O tym przekonamy się już w czwartek 26 listopada.

3.7 3 głosów
Ocena artykułu
57 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec

Może Szatanek i Konstytucję zmieni, albo skrytykuje jej zapisy?

Paweł

Stasiu, pamiętaj że Konstytucję podpisał A. Kwaśniewski

Ola

Niem musi nic zmieniać. W Konstytucji jest mowa o ochronie życia człowieka, a nie o ochronie życia momentu poczęcia. Celowo wybrani taki zapis wbrew naciskom chociażby kościoła. Osobowość prawną nabywamy z chwilą narodzin. Dodatkowo obecny TK został wybrany z naruszeniem samej Konstytucji RP.

Iwa

Głupoty piszesz, słyszałaś może o tym, że np. dziedziczyć może dziecko po ojcu, który zmarł przed narodzinami swojego dziecka. Czyli dziecko przed narodzinami może być podmiotem praw, proste

Ola

aby odziedziczyć po ojcu, dziecko musi się najpierw urodzić. Dopiero wtedy jest podmiotem prawa. Jeśli dojdzie do poronienia, przyrodniemu rodzeństwu (inny ojciec) nic nie

Ola

*przysługuje w spadku. Jeśli ojciec nie był mężem tej pani, to po płodzie też nic nie odziedziczy

Aram

Dziecko zabite też nie dziedziczy, proste, musi żyć żeby dziedziczyć , jak umrze nie dziedziczy . To twoje rewelacyjne odkrycia. Daj już spokój z takimi argumentami

Yeti

Gdyby wszyscy myśleli tak głupio jak ty, mogliby przyjąć np. że może chrońmy życie od drugiego roku, bo jest napisane o ochronie życia a nie życia od narodzin itp. Widzisz własne niekonsekwencje?

Ola

Nie ma w tym żadnej niekonsekwencji. Osobowość prawną nabywamy z chwilą narodzin. W przypadku terminacji ciąży brany jest pod uwagę stopień rozwoju układu nerwowego. Nie porównuj nawet 3 miesięcznego bobasa do płodu w 20 tygodniu

John

Pomagajmy kobietom, szanujmy życie każdego człowieka

*****_***

PiSotaliban wysyła bandytów przeciwko pokojowo demonstrującym kobietom.
PiSowskie TITUSZKI pałują i aresztują dziennikarzy pokazujących skalę protestów.
PiSotaliban zapomniał że konstytucja zapewnia wolność zgromadzeń i żadne napisane w nocy rozporządzenie nie znosi tego prawa. PiS wysyła swoich bojówkarzy przeciwko kobietom, ale nie wiedzą że kobietom nie straszne TITUSZKI.

Yeti

Glupota jest nieuleczalna, jak również twoje zaślepienie w głupocie , masz prawo do zgromadzeń – zgromadź się na pasie startowym lotniska albo na poligonie gdzie odbywają się ćwiczenia artyleryjskie, przecież masz prawo do zgromadzeń

*****_***

To ja zdecyduje gdzie chcę uczestniczyć w zgromadzeniu i baranom twego pokroju nic do tego.
Konstytucja Art. 57. Zasada wolności zgromadzeń – Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa.
Dokładnie tak…. USTAWA a nie rozporządzenie stada idiotów z pseudopremierem na czele.

Yeti

To decyduj, może na wulkanie, mózgu ci nie wypali, nie ma takiego zagrożenia

*****_***

A może jeszcze księżyc dorzucisz do wyliczanki ?
Nic ci do tego mierny parchu.

Yeti

Dorzucam, tobie nic nie zaszkodzi

Iwa

No proszę , ustawy trzeba szanować a zapisów Konstytucji jasno zinterpretowanych przez Trybunał już nie

Ula

Szatanek bardzo mnie denerwuje, ale nie domagam się prawa, by móc go usunąć ! On też ma prawo do życia!

Tom

Szanowni Państwo Radni, nie dajcie się wciągnąć w politykierstwo, nie wprowadzajcie pod obrady takich upolitycznionych gniotów .

Ola

Ależ w żadnym wypadku nie jest to upolityczniona uchwała, a uchwała wspierająca prawa kobiet do decydowania o sobie. Również ostrołęczanki zachodzą w ciążę. Również niektóre ostrołęczanki trafiają na loterii życia nie zawsze w szczęśliwy los i muszą się mierzyć z dramatyczną sytuacją. Wszyscy tu krzyczą o nienarodzonych dzieciach, a nie mają pojęcia co to znaczy modlitwa o jak najszybsza śmierć dziecka urodzonego z poważnymi wadami wrodzonymi. Nie maja pojęcia, że jest ogromna różnica pomiędzy terminacją zagrożonej ciąży na wczesnym etapie, a usunięciem płodu, który obumarł. W tym drugim przypadku zagrożenie dla zdrowia a nawet życia kobiety znacznie wzrasta. Dajcie wybór… Czytaj więcej »

Paweł

z twojej wypowiedzi wynika, że ty wiesz wszystko i masz tysiąc argumentów żeby uzasadnić uśmiercanie nienarodzonych. Ale problem jest jeden: zabicie jednego człowieka (bezbronnego) nie może być rozwiązaniem problemów innych ludzi. Proste!

Daria

Wybieram z kim idę do łóżka, z facetem odpowiedzialnym czy z gowniarzem, który czmychnie gdyby trzeba było wziąć odpowiedzialność . To ważny wybór . Nie mam i nie chcę mieć prawa do uśmiercenia bezbronnej osoby

Ola

Możesz się zdziwić ile kobiet myślało, że wychodzi za mąż za odpowiedzialnego człowieka. Gdy urodziło się chore dziecko, małżonek wziął jednak nogi za pas i uciekł gdzie pieprz rośnie.

Sam

Czy jest taka wolność, która pozwala mi uśmiercić drugiego człowieka ? To wolność komunistów i bolszewików !

Yeti

Samorząd jest od spraw samorządowych, a nie od lewackich wynaturzeń , zajmijcie się Państwo problemami miasta!

wyborca

Osobiście uważam, że Rada nie powinna zajmować się tego typu sprawami. Tak byłoby najlepiej a pewnie i najwygodniej, dla wszystkich. Oczywiście część jej członków jest innego zdania i chętnie włączy się, mówiąc ogólnie, w nurt protestów kobiet. Stawiam, że Klub prezydencki jak i Klub Platformy będą mocno za tym, że orzeczenie narusza prawa kobiet. Zupełnie innego zdania będzie zapewne cały Klub PiSu. Jeśli ten punkt zostanie włączony do porządku obrad, bardzo jestem ciekaw jak zachowają się i zagłosują poszczególni radni. Zobaczymy jak zagłosuje Przewodniczący Zarzycki i Klub Naszej Ostrołęki, podobnie Klub Bezpartyjna Ostrołęka na czele z panami Frydrykiem i Mierzejewskim… Czytaj więcej »

Daria

Ciekawe jak zagłosuje p. Gołaś

Aram

Normalni ludzie powinni nie wpuszczać takich prowokacji na obrady rady

Paweł

I nie pozwalać jakimś Szatankom na idiotyczne czerwone harce

Ela

Jeśli będzie taki incydent miał miejsce w radzie miasta, to szanowni radni najpierw pomyslcie co byście zrobili gdyby taka sytuacja dotyczyła Was. Czy byłbyś zdolny do zamordowania swojego dziecka lub do przyzwolenia zamordowania swojego wnuczka. Rozważ tą sprawę bardzo głęboko i rozsądnie abyś mógł cieszyć się dalszym życiem w spokoju. Bardzo ważne jest żeby błędy życia nie obciążył​y Twojego pokolenia.

*****_***

Nigdzie nie jest mowa o niczyich dzieciach czy wnuczkach.
Sprawa dotyczy uszkodzonych płodów.
Polecam literaturę medyczną by zrozumieć różnię pomiędzy płodem a dzieckiem.

Vgh

Do *****-ty
No właśnie jest mowa o ludziach. To nie zlepek komórek tylko czlowiek

Tytus

A gdzie w poważnej literaturze medycznej znajdziesz opis momentu w którym płód jakimś cudem przeistacza się w dziecko? Bardzo jestem ciekaw

*****_***

Do 3-4 dnia jest to zygota.
Do 11 tygodnia jest to zarodek.
Od 11 tygodnia do porodu jest to płód.

To naukowe terminy a nie bełkot katotalibanu.

Ola

Żadna literatura naukowa nie przemówi do rozsądku ludziom akceptującym tylko „nauki” kościoła. Jakieś 10% z tych obrońców życia zaczęło by inaczej na to patrzeć, gdyby sami stanęli przed druzgocącą diagnozą. 80% przestałoby się wymądrzać dopiero gdy urodziłoby się im dziecko z poważnymi wadami wrodzonymi. Gdy musieliby się zaopiekować umierającym dzieckiem bez jakichkolwiek szans na poprawę.
Swoją drogą ciekawe, że ci obrońcy życia w większości byli przeciwko przyjęciu uciekających spod bomb uchodźców?

*****_***

Bo dla nich uchodźcy to nie ludzie.
Dokładnie tak samo jak osoby LGBT według katotalibanu normalnymi ludźmi nie są.
Miłują za to zlepki paru komórek.

Ola

Dla nich ludzie niepełnosprawni też tak jakby byli mniej ludźmi:( w naszym pisowskim zagłębiu znajomy nastolatek z zespołem Downa nie może skorzystać z komunikacji publicznej bez narażania się na docinki. W lewackiej Holandii znacznie większy odsetek kobiet decyduje się na urodzenia dziecka z zespołem Downa, bo lewacy nie zakazują aborcji, nie utrudniają badań prenatalnych, tylko tak organizują państwo, aby osoby niepełnosprawne i ich rodziny nie zostali sami z problemem.

Rafa

Nie znasz nauki Jezusa, w twoje fałszywe wyobrażenie katolicyzmu też bym nie wierzył , ale w Chrystusa i Jego wspólnotę Kościoła wierzę

Ola

Twoje przekonania religijne to twoja prywatna sprawa u nie powinny wpływać na prawo stanowione. Przypominam istnieje coś takiego jak rozdział państwa i kościoła.

Tom

Wymyślasz głupoty , nazywasz to fałszywie katolicyzmem a potem twardo to krytykujesz. Co więc odrzucasz? Swoje głupie wyobrażenia !

Kama

Nie wiem co to katotaliban, może jakieś twoje urojenia, twoja sprawa. Moja wiara katolicka, wiara w żywego Boga pomaga mi szanowac każdego człowieka , także np. ze skłonnościami homoseksualnymi. Nie przeszkadza mi to jednak nazywać niektóre zachowania dewiacjami i odróżniać co jest zgodne z naturą a co nie. Spróbuj poznać prawdziwą naukę Pana Jezusa i nie przypisywać chrześcijaństwu swoich urojeń

Wera

Wyliczanki z twojej głowy , bardzo „naukowe” nie ma co. Przypisywać komuś draństwa a potem się oburzać , bardzo „naukowe”

Ola

alez jaki był jazgot po prawej stronie min. wśród takich obrońców życia jak poseł Czartoryski, gdy sugerowano przyjęcie grupy uchodźców z Syrii. Znajomy chłopak z zespołem Downa jest poniewierany w miejscach publicznych. W cywilizowanym społeczeństwie coś nie do pomyślenia. O tym czym potrafią być wady wrodzone nie macie pojęcia.

Ktoś

Polska pomaga Syryjczykom, poseł Czartoryski sam osobiście również , utrzymuje też konkretne ubogie dzieci w Rwandzie, umożliwia im kształcenie a kiedyś normalne życie. Nie oskarżaj więc tylko zrób coś dobrego i szanuj prawo do życia każdego człowieka

Ola

Polska odmówiła przyjęcia uchodźców z Syrii. Poseł Czartoryski bez żadnych skrupułów podawał fałszywe informacje dotyczące uchodźców. Oczerniał nie tylko uchodźców, ale i osoby LGBT. Robił to, aby zyskać głosy wyborcze. Słowa zabijają. Z powodu mowy nienawiści tak częstej w ustach polityków w Polsce rośnie liczba ataków na obcokrajowców odmiennym wyglądzie czy osoby LGBT.

Frank

Kłamiesz i przekonujesz tylko siebie, zacznij pomagać a nie oczerniać innych, to mowa nienawisci

Ola

Nie muszę się chwalić jak pomagam.
Odnoszę się do publicznych wypowiedzi posła. Do podawanych przez niego fałszywych informacji na temat uchodźców i imigrantów. To była strategia wyborcza jego partii, do której on się chętnie przyłączył. Wyborcy PiS łykacie te kłamstwa jak pelikany i niestety odbija się to chociażby na bezpieczeństwie osób o ciemniejszym kolorze skóry w Polsce

Karol

Świat który uśmierca dzieci z zespołem Downa jest dla Ciebie cywilizowany? Zastanów się nad brakiem konsekwencji w twoim myśleniu i ocenianiu

Ola

Ten świat daje realny wybór, ten świat zapewnia edukację, rehabilitację i możliwość usamodzielnienia się dla osób z zespołem Downa, zatem urodzenie dziecka z zespołem Downa przestaje być heroizmem. Zacznijcie robić coś kochani „obrońcy życia”, aby żaden rodzic niepełnosprawnego dziecka nie popełniał samobójstwa z bezsilności, aby każdy rodzic niepełnosprawnego dziecka nie miewał koszmarów: co czeka jego dziecko po śmierci rodziców? Dajcie wybór. Zaostrzenie prawa jest proste. Zapewnienie systemu pomocy, zapewnienie bezpieczeństwa to inna bajka. Aha, zespół Downa i zespół Downa z dodatkowymi niedoborami to zupełnie inna bajka. Pokazujecie słodkie focie Radka Jakiego. Czy zastanowiliście się, że dziecko z zespołem Downa urodzone… Czytaj więcej »

Kama

Uśmiercanie to nie wybór

Ola

większość was, obrońców życia teoretyzuje i krzyczy o zabijaniu bo życie nie postawiło was przed tak dramatycznym wyborem. Zrozumiecie cokolwiek jak sami znajdziecie się w takiej sytuacji. Pamietam wywiad z prof. Dębskim. Wspominał również o hipokryzji właśnie takich obrońców życia.

Wera

Jest jeszcze osesek, noworodek, niemowlak itp. To naukowe terminy, Konstytucja też ich nie broni?

Rafa

Na podstawie dotychczasowych ( błędnych) interpretacji zapisów o możliwości aborcji dzieci chorych, uśmiercano rocznie kilkaset maleństw z zespołem Downa. Myślisz że jesteś od nich lepsza/y? Masz większe prawo do życia bo możesz się bronić, krzyczeć, pisać?Czego ty nie rozumiesz?

Pomyśl

Człowiek nie jest bezpieczny pod sercem matki …

Ela

Ciekawe czy z takimi poglądami usmiercania dzieci, przyjęli by was w kosmosie. Może tam jest wasze miejsce, bo na ziemi zapewne NIE.j

Jan

Ola czy ty chcesz tymi wypowiedziami swoje sumienie.

Jan

Ola zagłuszasz swoje sumienie.