Czy powstanie zespół do obsługi jednostek miasta Ostrołęki?

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik proponuje utworzenie zespołu do obsługi jednostek organizacyjnych miasta Ostrołęki. Sprawą zajmą się radni na najbliższej sesji Rady Miasta 26 listopada.

Zespół do obsługi jednostek organizacyjnych miasta Ostrołęki ma zapewniać wspólną obsługę administracyjną, finansową i organizacyjną.

To – przynajmniej w założeniach – nie jest nowy pomysł miasta. Łukasz Kulik optował wcześniej za utworzeniem centrum usług wspólnych dla szkół i przedszkoli, który miał funkcjonować na podobnych zasadach. Raz nie poparli go w tym temacie radni, za drugim razem wycofał projekt uchwały z obrad z powodu doniesień medialnych.

Nowy twór – czyli zespół do obsługi jednostek organizacyjnych – ma zajmować się nie szkołami i przedszkolami, a innymi sześcioma placówkami. Niewykluczone jednak (choć nie ma o tym mowy w uzasadnieniu projektu uchwały), że w przyszłości podlegałyby mu i inne miejskie jednostki – finalnie pod jego skrzydłami mogłaby się więc znaleźć i ostrołęcka oświata.

Zespół zapewniałby od nowego roku obsługę: Organizatorowi Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Ostrołęce, Ośrodkowi Interwencji Kryzysowej w Ostrołęce, Placówce Pieczy Zastępczej „Korczakówka” w Ostrołęce, Placówce Pieczy Zastępczej „Korczakówka 2” w Ostrołęce, Zespołowi Placówek Wsparcia Dziennego w Ostrołęce, Żłobkowi Miejskiemu w Ostrołęce.

„W celu dostosowania infrastruktury placówek pieczy zastępczej do obowiązujących przepisów prawa, racjonalizacji wydatków, a także usprawnienia pracy w zakresie obsługi jednostek Miasta działających, w szczególności na rzecz dziecka i rodziny, powołuje się Zespół do Obsługi Jednostek Organizacyjnych Miasta Ostrołęki – napisano w uzasadnieniu projektu uchwały.

(…) Utworzony Zespół zapewni sześciu jednostkom wspólną obsługę administracyjną, finansową i organizacyjną, polegającą w szczególności na: prowadzeniu rachunkowości jednostek obsługiwanych; prowadzeniu spraw płacowych pracowników jednostek obsługiwanych; sporządzaniu sprawozdawczości finansowej, budżetowej, w zakresie operacji finansowych i statystycznej jednostek obsługiwanych; prowadzeniu rozliczeń z Urzędem Skarbowym, ZUS i innymi instytucjami; prowadzeniu spraw kadrowych jednostek obsługiwanych.”

Jak zwykle przy tego typu takich reorganizacji, pozostaje pytanie co z obecnymi pracownikami jednostek, którzy zajmują się finansami, administracją. Prawie wszyscy dotychczasowi pracownicy mają znaleźć zatrudnienie w nowym zespole (oprócz dyrektora i wychowawców „Korczakówki”, którzy przechodzą do Korczakówki 2″). Nie będą tam pracować osoby zatrudnione w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Ostrołęce – jak napisano w uzasadnieniu „obsługę księgową (1/4 etatu) i kadrową (zlecenie) prowadzą osoby, dla których są to dodatkowe dochody” – a także księgowa zatrudniona na pół etatu w Żłobku. Ona odchodzi na własną prośbą z końcem lutego 2021 r.

Utworzenie i funkcjonowanie zespołu w 2021 roku to kosz rzędu ok. 890 tys. zł. Miałby powstać 1 stycznia, a jego siedzibą byłaby Poznańska 34/36.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Wanda

Jeśli zaoszczędzą to tylko na zwolnieniu ludzi albo dowaleniu roboty za tę samą płacę.

Daria

Chcieliście Kulika to go macie!

Jozek

A może szefem nowej placówki zostanie K. Chojnowski z mojej Ostrołęki ?Wg moich obliczeń mógł on zarobić przez ostatnie miesiące ponad milion złotych , być może także otrzymał premie w wysokości setek tysięcy złotych . Mógłby choć raz złożyć oświadczenie majątkowe to byśmy wiedzieli ile się zarabia w takim portalu (styl wypowiedzi zaczerpnięty z artykułów na mo)

Gref

Dokładnie, a sekretarką może zostać Jan Kowalski z Ostrołęki.

Lód

I robilby Clintona pod biurkiem

Znajomy

I co Krzysiu, miło ci jak ktoś tak komentuje? Fajnie się czujesz? Może pomyśl czasem jak czują się ludzie, którzy na mo są tak obrzydliwie traktowani. Potrafisz pomyśleć ile zła wyrządza twój portal?

Heniutek

Jak zwykle, prezydent z zastępcą nie zdali egzaminu, należy utworzyć dwa etaty na jeszcze dwóch zastępców oraz kilka zespołów roboczych. Zostały fundusze w budżecie należy je wykorzystać dla swoich. ŻENADA