Czy ostrołęczanie przestrzegają zasad bezpieczeństwa?

Pandemia koronawirusa trwa, na początku listopada wprowadzono nowe obostrzenia dla całej Polski. Zasady bezpieczeństwa mające uchronić nas przed nowymi zakażeniami dotyczą różnych obszarów życia: edukacji, kultury, gospodarki, życia społecznego i religijnego.

Przed wprowadzeniem obostrzeń sytuacja związana z nowymi zakażeniami koronawirusem zaczęła się pogarszać, więcej przypadków COVID-19 notowano także w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim.

W ostatnim czasie liczba zakażeń u nas zaczęła spadać i coraz więcej mamy ozdrowieńców. Polepszyła się też sytuacja epidemiologiczna w kraju i na chwilę obecną rząd nie przewiduje wprowadzenia kwarantanny narodowej. Co nie oznacza, że można sobie odpuścić stosowanie się do obostrzeń.

W związku z tym jesteśmy ciekawi Waszej opinii – czy mieszkańcy Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego przestrzegają obostrzeń dotyczących pandemii koronawirusa?

Czekamy na Wasze komentarze!

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kasia

Pan Premier ma prawo wprowadzać ograniczenia dla bezpieczeństwa i zdrowia publicznego. My jako społeczeństwo nie robimy żadnej łaski skoro jest to dla naszego zdrowia.

Do wyżej

Posłuszna Pani sługa rządu. Pan premier to w lecie zezwalał na wszystko, by jego obóz mogł zwyciężyć w wyborach prezydenckich i twierdził,że wirus jest w odwrocie, a teraz przecietny człowiek cierpi.

tępiciel lemingów

Posłuszny Pan sługa opozycji. Pan premier słusznie, gdy pierwsza fala pandemii była w odwrocie, zezwolił na wybory, a opozycja niesłusznie chciała przełożyć wyboryory na jesień, by obóz opozycji mógł zwyciężyć w wyborach prezydenckich. Teraz przeciętny człowiek cierpi, bo nie przestrzega zaleceń typu maska odstęp i mycie rąk. Pamiętam krytykę wyborów korespondencyjnych – „niebezpieczne koperty”.

Bywalec

A tak konkretnie to wg marszałka Senatu doktora Grodzkiego miały to być „zabójcze koperty”.

*****_***

A według karczewskiego polskie jabłka miały go uchronić przed wirusem.
Chyba któregoś dnia zapomniał o jabłuszku bo wirus go dopadł.

*****_***

pREMIER to błądzi w kwestii epidemii jak pijane dziecko we mgle.
Sprawia wrażenie całkowicie oderwanego od rzeczywistości.
Może przedawkował jabłka od karczewskiego.

Anna

Maseczki, przyłbice, „kominy” obowiązkowo noszą.

Zenek

Jak tak cierpisz to w innych krajach jest lepiej.

Małgosia

Niestety nie wszyscy przestrzegają obostrzeń w kwestii obowiązkowego zasłaniania ust i nosa. A z kolei wielu nosi maseczkę na brodzie- usta i nos ma odkryte.