Czy na osiedlu Natura będą mogły powstać nowe bloki? Zdecydują radni

O tym, czy osiedle mieszkaniowe Natura będzie mogło się rozrosnąć, zadecydują radni na sesji 24 października.

Na sesji odbędzie się głosowanie w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu „Natura” w Ostrołęce. Chodzi o działkę, na której jej właściciel chce pobudować bloki.

Obecny plan zagospodarowania przestrzennego na to nie pozwala. Działka przeznaczona jest pod „usługi oświatowe bądź usługi sportu i rekreacji”. Właściciel nieruchomości wystąpił więc do miasta z prośbą o wprowadzenie zmian, dzięki którym będzie możliwa tam budowa bloków. Obok powstaje bowiem osiedle mieszkaniowe Natura: jeden budynek już stoi, drugi jest w budowie.

Jak czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały, zmiany „dopuszczałyby możliwość zabudowania wyżej wskazanej działki budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi łącznie z infrastrukturą pomocniczą typu garaże”.

Sprawą żywotnie pewnie jest zainteresowany jeden radny. Mowa o Mariuszu Mierzejewskim. Osiedle Natura stawia bowiem firma Trony, której jest prezesem zarządu.

Można więc przypuszczać, że nie weźmie udział w głosowaniu lub wstrzyma się od głosu. To najczęstsza praktyka stosowana przez radnych, gdy projekt uchwały w jakiś sposób ich dotyczy.

najnowszy najstarszy oceniany
Jeżyk z Grabowa
Gość
Jeżyk z Grabowa

Miernik na pewno się nie wstrzyma przecież sam złożył projekt wraz z kolegami z BMO, nie liczny na jego honor…. poza tym bez jego głosu uchwałą nie przejdzie 😉

Kasia
Gość
Kasia

Koalicjanci Kulika złożyli projekt, a więc wszystko dogadane?

norma
Gość
norma

Jacy koalicjanci?

Lokals
Gość
Lokals

Tacy koalicjanci, którzy wybrali na wiceprzewodniczącego Rady Miasta Jakuba Frydryka i ustalili sobie miejsca kierownicze w komisjach Rady Miasta. Czy Bezpartyjne Miasto próbuje teraz się odżegnać od tych, którym te stanowiska zawdzięcza? Wydawało się panom, że są twardymi graczami, ale jak się okazuje trafiła kosa na kamień, aż iskry sypią.

gość
Gość
gość

No niech mi ktoś powie, że Mierzejewski i spólka nie są w koalicji z Kulikiem, to go wyśmieje, przecież to widać od początku tej kadencji

Daro
Gość
Daro

Śmieszy mnie ta kłótnia w kulikowej komunie. Łączą ich interesy i bezideowość . Więc się dogadają, to pewne