Czy jest szansa na koncert hip-hopowy w Ostrołęce?

„Koncert hip-hopowy dla mieszkańców Ostrołęki” – to zwycięski projekt w budżecie obywatelskim w Ostrołęce. Ze względu na sytuację związaną z epidemią koronawirusa jego organizacja w tym roku stanęła pod znakiem zapytania. Czy jest szansa na to, żeby impreza się odbyła, mówił prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik na sesji Rady Miasta z 19 czerwca.

Koncert hip-hopowy w plenerze zgłoszono w kategorii projektów ogólnomiejskich (jego koszt oszacowano na ok. 150 tys. zł). I zdeklasował konkurencję, zdobywając 2 439 głosów.

Paweł Niewiadomski (Nasza Ostrołęka) pytał, czy ten koncert się odbędzie, oczywiście z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

– Koncert odbędzie się na pewno w tym albo przyszłym roku – odpowiedział mu prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik. – Na dziś dzień mamy informację bezpośrednią od jednego z wykonawców, że on po prostu zawiesił trasę koncertową ze względu na sytuację w kraju. I teraz zobaczymy, jak ta sytuacja będzie się rozwijać.

Na ten moment nie ma jednak możliwości zrobienia imprezy masowej, na którą przyszłoby ponad tysiąc osób na plaży.

Obecne warunki sanitarne, epidemiologiczne nie pozwalają nam na to, ale na bieżąco monitorujemy. Statystyki pokazują, że to nie jest tak, że sytuacja z koronawirusem się zakończyła, i myślę, że powinniśmy uważać. Na ten moment wydaje się, że ten koncert się nie odbędzie w terminie przewidzianym na koniec sierpnia i zostanie zrealizowany za rok.

Miasto zastanawia się też nad przełożeniem imprezy na inny termin, tak, aby mogła się ona odbyć jeszcze w 2020 roku. Może być z tym jednak problem – wszystko przez pogodę, która na jesieni jest bardzo niepewna (koncert ma się odbyć w plenerze).

Łukasz Kulik dodał też, że jego zdaniem na 80% koncert w tym roku się nie odbędzie. Decyzja ostateczna powinna zapaść pod koniec lipca.

Fot. Pixabay