Czwarty dzień strajku. I końca nie widać…

95 dzieci znalazło opiekę w przedszkolach, 29 uczniów w szkołach podstawowych i 14 uczniów w szkołach ponadpodstawowych lub ponadgimnazjalnych. Do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło 502 uczniów – tak wygląda bilans czwartego dnia strajku nauczycieli w Ostrołęce.

11 kwietnia, o godz. 9.00, rozpoczął się egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej. To druga część egzaminu gimnazjalnego. 11 kwietnia jest też czwartym dniem ogólnopolskiego strajku nauczycieli.

W Ostrołęce 11 kwietnia trwa strajk we wszystkich jednostkach, które opowiedziały się za strajkiem w referendum, tj.: w przedszkolach: nr 5, 7, 8, 9, 10, 16, wszystkich szkołach podstawowych i średnich oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Strajkujące placówki są otwarte. Uczniom – którzy pojawili się w szkołach i przedszkolach, została zapewniona opieka i wyżywienie.

Mimo strajku, gimnazjaliści mają już za sobą egzaminy z języka polskiego oraz historii i wiedzy o społeczeństwie. 11 kwietnia zmierzyli się z matematyką i przyrodą.

Ostatni dzień gimnazjalnych zmagań – 12 kwietnia. tego dnia gimnazjaliści przystąpią do testu z języka obcego nowożytnego, który będzie podzielony na dwie części – o godz. 9.00 rozpocznie się egzamin na poziomie podstawowym, a o godz. 11.00 rozszerzony.

Ile potrwa strajk? – wciąż nie wiadomo.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Bardziej cenię buraki

Może poseł Czartoryjski wie!? Jak czytam czasem jego wpisy na Facebooku, to radość we mnie wzbiera. Że ja jednak w życiu wielu rzeczy nie rozumiem, ale że są jednak na świecie głupsi niż ja! Huraaa!

Maro

Naprawdę mądrość aż bije z twojego wpisu!

mieszkaniec Ostrołęki

nawet nie poseł tylko wszyscy myślący idą święta i od środy strajk zawieszony i skończyły się egzaminy więc trzeba odpuścić .A podobno uczniowie byli najważniejsi .

Na temat

Próżna radość z infantylnego wpisu:) A propos strajku, patrzę i mocno się zastanawiam: komu ja powierzam swoje dzieci w szkole. Czego się nauczą i jaki przykład wyniosą? Dramat. Mają rację Ci, którzy mówią, że trzeba to towarzystwo strajkujące wychować twardą ręką. Jak nie pomaga normalna rozmowa to niech będą warde działania, bez sentymentów. Oni wobec dzieci ich nie mają.

Wenda

Nauczaj sam w domu, teraz to modne i na czasie, Przy okazji dasz dzieciom najlepszy przykład i powierzysz je najlepszej osobie, czyli samemu/samej sobie. I nie będzie dramatu tylko tragifarsa. Tylko pamiętaj – twardą ręką bez sentymentów, tak jak o tym marzysz.

Lati

Czy nauczyciele wiedzą, że nie można im zapłacić za dni strajkowe. Broniarz i inni z wierchuszki ZNP pewnie dniówek nie stracą.

Wenda

Wiedzą i kolejny raz poświęcają się dla waszych dzieci.

John

Wenda, wierzysz w to co piszesz? Dla naszych dzieci zostawiają nasze dzieci w trudnym czasie egzaminów? Rozumiem, że popierasz strajk, uznaję twoje prawo i prawo nauczycieli do strajkowania. Tylko nie tłumacz mi, że to dla naszych DZIECI!

Wenda

Nie zostawiają, są w szkole. A w komisjach siedzą najczęściej dyrektorzy i katecheci, i ìnauczyciel z innej szkoły. Dzieci chyba znają dyrekkcję swojej szkoły. Nie zostawili, bo przygotowali wasze dzieci do egzaminów. Pomyśl, dlaczego ten strajk jest również dla dobra dzieci. Ja nie będę Ci tego tłumaczyć. Pamiętaj, że w tym strajku chodzi nie tylko o podwyżki. No, chyba że zachwyca Cię obecna reforma.

Nauczyciel

Wstyd i hańba dla strajkujących nauczycieli. Autorytet zawodu nauczyciela upadł wraz z waszym strajkiem.

Gość

„Ideał sięgnął bruku”. Ale tak to jest jak większość da się zdominować kilku rozpolitykowanym krzykaczom. Zresztą w Ostrołęce nie ma się czemu dziwić, jest odpowiedni polityczny klimat. Prezydent obiecał zapłacić strajkującym, a oni zapomnieli że nikt im tyle nie da ile prezydent obieca. Nie przeanalizowali realizacji jego przedwyborczych obietnic.

Wenda

Autorytet nauczyciela to się właśnie podnosi. Szacunek i duma dla strajkujących nauczycieli.

Rew

Autorytet się podnosi? Za odstąpienie od uczniów?

Wenda

A innych aspektów nie widzisz?

Lati

Ja widzę po prostu granice. Można walczyć dla siebie, ale nie kosztem innych.

Jan

Zeszmacili się w oczach rodziców i dzieci.Autorytet zdobywa się postawą i nie należy wymagać szacunku na siłę.Dajcie nam bo jak nie to będzie anarchia. Tak postępuje człowiek z zasadami , z misją uczenia dzieci?

Wenda

Janie, nie obraż się, ale Twoje myślenie jest niespójne. Bo według Ciebie ktoś, kto walczy o szacunek dla siebie, swojego zawodu, dla uczniów, dla szkoly, to się właśnie szmaci i nie jest w Twoich oczch godzien szacunku? O jakiej Ty anarchii piszesz? Strajk jest legalny- był długo planowany, zapowiadany, rząd miał wielle czasu na negocjacje, które podjąl w ostatniej chwili. Jak myślisz, dlaczego rząd to zrobił? Jakie ma z tego korzyści? Tak pięknie piszesz o misji, bardzo mi się to podoba.. A Ty, Janie, jaką misję realizujesz w swojej pracy? Jak Ty rozumiesz zasady? Jak zdobywasz autorytet?

Mieszka

jak widzę te występy z grafomańskimi tekstami, te gesty, te przebieranki to ogarnia mnie pusty śmiech.
Szkolna akademia z okazji… ???