Cztery interpelacje radnego Wojciecha Parzychowskiego. Co wywalczył?

Na początku września ostrołęcki radny Wojciech Parzychowski złożył do prezydenta Ostrołęki cztery interpelacje. Każda z nich jest prośbą o działanie. Odpowiedzi właśnie się pojawiły. Co wywalczył radny?

Pierwsza interpelacja dotyczy wycięcia drzew i krzewów, które rosną w pasie drogowym ulicy Działkowej, i utrudniając widoczność, utrudniają poruszanie się po tej drodze. Prezydent Łukasz Kulik odpowiada, że „prace w zakresie usunięcia, przycięcia zarośli, samosiewów, odrostów korzeniowych, gałęzi drzew i innego rodzaju roślinności ingerującej w pas istniejącej drogi żwirowej od strony Leśnej przy ul. Działkowej – na odcinku od ul. Fortowej do skrzyżowania przy ul. Sztabowej 1, zlecone zostały do wykonania do 30 września 2020 roku Ostrołęckiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu Sp. z o o.”

Druga interpelacja to prośba o zabezpieczenie – w planie inwestycyjnym na 2021 rok, pieniędzy na budowę ulic Sztabowej i Szańcowej. Jak uzasadnia radny, mieszkańcy od lat borykają się z niedogodnościami związanymi z dojazdem do domów. By przyspieszyć budowę ulic nawet założyli Komitet budowy dróg Sztabowej i Szańcowej i – w marcu 2029 roku, złożyli pismo w sprawie przekazania miastu własności gruntów. Niestety, do chwili obecnej brak reakcji ze strony Urzędu Miasta. W tej kwestii prezydent odpowiada, że temat będzie rozpatrywany podczas prac nad budżetem inwestycyjnym miasta na rok 2021.

Trzecia z interpelacji dotyczy przystanku MZK przy ulicy Stacha Konwy. W ocenie radnego, zatoka przystankowa jest zaniżona w stosunku do jezdni, co sprawia, że ciągle zbiera się tam woda, nawet przy niewielkich opadach. A zimą – śnieg i błoto pośniegowe. Taka sytuacja utrudnia mieszkańcom wsiadanie do autobusu i wysiadanie z niego. Tu w odpowiedzi czytamy, że „brak jest możliwości technicznych wykonania skutecznego odwodnienia przy wiacie przystankowej MZK z uwagi na brak kanalizacji deszczowej w ulicy Stacha Konwy”.

Ostatnia z interpelacji dotyczyła wykonania instalacji sanitarnej do pięciu domów przy ulicy Księżycowej. W tym temacie prezydent wskazuje, że przedmiotową prośbę należy skierować do Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Myślący

Palące i niesamowicie ważne tematy, które powinen załatwić jeden – dwa telefoy, a nie buchalteria i rozpisywanie się w interpeleacjach. Jakby prywatna firma tak funkcjonowała, to by mogła już się zacząć zwijać. No ale pan radny pokaże jak bardzo mu zależy i jak się stara, a pan prezydent wyczerpująco i pięknie odpowie na te trudne problemy i wszyscy zadowoleni. Farsa, tfu.