Czterech autorów, cztery spojrzenia. Trwa XI Ostrołęcki Festiwal Fotografii

Fotografie czterech autorów z Meppen od 5 października zdobią hole Ostrołęckiego Centrum Kultury. Są to kolejne wystawy otwarte w ramach XI Ostrołęckiego Festiwalu Fotografii. Głównym celem tegorocznego Festiwalu jest przybliżenie ostrołęczanom twórczości artystów z naszego partnerskiego miasta w Niemczech, w 25-lecie owego partnerstwa.

Gruppe Objektiv tworzy sześciu fotografów. W Ostrołęce możemy podziwiać prace czterech z nich. Werner Schlangen zarejestrował widoki na szlaku Kolei Transsyberyjskiej, Norbert Luhrmann jest pasjonatem fotografii industrialnej, zdjęcia Heindricha Jansena można znaleźć na okładkach płyt znanych muzyków, a Heinrich-Wilhelm Sanders skupia się na fotografii podróżniczej i krajobrazowej.

W ramach XI Ostrołęckiego Festiwalu Fotografii czeka nas jeszcze sporo ciekawych wydarzeń. Przed nami m.in. akcja „Zdjęcia do wzięcia” – która będzie polegała na tym, że na sznurkach rozwieszonych wzdłuż ulicy Głowackiego będzie można zawieść zbywające nam zdjęcia i każdy będzie mógł sobie wziąć te, które mu się najbardziej podoba. Przed nami też Galeria Bezdomna – w tym roku z braku odpowiedniego pustostanu, akcja odbędzie się na najniższej kondygnacji Galerii Ostrołęka. Miejsca tam jest mało, a więc hasło przewodnie tegorocznej Bezdomnej musiało zabrzmieć: „Jeden autor – jedno zdjęcie”.