Czołowe zderzenie w gminie Łyse. Sprawca pijany

Pijany kierowca z powiatu ostrołęckiego doprowadził do wypadku w gminie Łyse. Na szczęście nikomu nic się nie stało na skutek tego zdarzenia.

Do wypadku doszło w poniedziałek 18 maja około godz. 22.30. Policja została powiadomiona, że w gminie Łyse zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Co więcej, jeden z uczestników zdarzenia miał znajdować się pod wpływem alkoholu.

Na miejsce pojechały służby ratunkowe i policjanci z Komisariatu w Myszyńcu.

– Według ich wstępnych ustaleń kierujący audi 25-letni mieszkaniec naszego powiatu, jadąc od Szafranek w stronę Lipnik, na łuku drogi w lewo stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z prawidłowo jadącym oplem vectrą, którym kierowała 38-letnia także mieszkanka naszego powiatu – informuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Przeprowadzone badanie trzeźwości szybko dało odpowiedź o przyczynę utraty panowania nad autem przez kierującego audi. Alkomat wykazał w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu, zostało zatrzymane mu już prawo jazdy.

Kierująca oplem była trzeźwa.

– Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie doznał poważnych obrażeń ciała. Bezmyślny kierowca w najbliższym czasie odpowie za swoje zachowanie przed sądem – dodaje Tomasz Żerański.

Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Fot. Pixabay