Częstsze opróżnianie i cztery kosze więcej mają przywrócić czystość na wale

Prezydent Łukasz Kulik dał odpowiedź w sprawie uzupełnienia brakujących koszy na śmieci na wale przeciwpowodziowym i częstszego ich opróżniana.

Na problem zwrócił uwagę prezydentowi radny Wojciech Zarzycki. Stwierdził, że koszy brakuje przy ławkach na wale przeciwpowodziowym na odcinku od portu w kierunku osiedla Łęczysk. Jednocześnie poprosił o częstsze kontrole czystości i porządku, opróżnianie koszy na śmieci znajdujących się na całej długości wału oraz wykaszanie trawy.

„Dokonywanie ww. czynności, częściej i systematyczniej, wpłynie na poprawę estetyki terenu, na którym mieszkańcy spędzają wolny czas spacerując czy też uprawiając sport” – argumentuje radny.

Prezydent Łukasz Kulik w odpowiedzi informuje, że został dokonany przegląd koszy na wskazanym terenie z pracownikiem Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, i w trakcie owego przeglądu stwierdzono możliwość dostawienia czterech koszy. Kosze mają zostać uzupełnione, a częstotliwość opróżniania wszystkich koszy – zwiększona do trzech razy w tygodniu.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Max

Często na ławkach siedzą pijący alkohol. Warto żeby straż miejska czasem przeszła się tam.

Mieszkaniec

Mili Państwo! Porządku na wale przeciwpowodziowym ani w żadnym inny miejscu w naszym mieście nie zapewni nam Prezydent czy firmy które odbierają odpady. Do czasu do kiedy nasza świadomość jako mieszkańców nie dorośnie od tego że śmieci wyrzucamy do śmietnika a jeśli jest pełny to zabieramy ze sobą to nie liczmy że ktoś zadba o to za nas! Zacznijmy od siebie, a potem wymagajmy od innych.