Port czeka na lifting

Ostrołęka, lata 70, nieopodal plaży stoją przy nabrzeżu kolorowe motorówki, do rejsu w stronę Nowogrodu przygotowuje się statek, którego pasażerowie machaniem żegnają ludzi stojących w cieniu ośrodka PTTK. Starszym Ostrołęczanom wystarczy zamknąć oczy, by przywołać ten widok.

Potem nabrzeże Narwi z roku na rok pustoszało, zaczęły straszyć zdewastowane nabrzeża i zbutwiałe odbojnice, a chętnych do zacumowania w Ostrołęce przez całe lata witały groźnie sterczące stalowe pręty.

Lata mijają, nuda, nic się nie dzieje. Jak polskim filmie. Aż w końcu coś drgnęło. W 2018 roku na zaproszenie władz Ostrołęki oraz posła PiS Arkadiusza Czartoryskiego przyjechał minister Marek Gróbarczyk by wspólnie na spotkaniu z mieszkańcami miasta zapowiedzieć szereg modernizacji infrastruktury nadnarwiańskiej.

Na zapowiedziach się nie skończyło. Już w 2018 roku przystąpiono do montażu odbojnic wzdłuż całego nabrzeża, uporządkowano miejsce parkingowe, pojawiły się stojaki na rowery oraz miejsce do slipowania kajaków. Najważniejszą inwestycją było jednak ponowne oczyszczenie portu wraz z całym otoczeniem wokół przystani.

Niestety, pojawiły się też problemy. Przy wysokim stanie Narwi woda przelewa się przez betonowy falochron i nanosi zanieczyszczenia, liście oraz unoszące się na wodzie gałęzie. Dlatego niezbędna okazała się przebudowa portu. Dokumentacja jest już gotowa!

Jak informuje poseł Arkadiusz Czartoryski, w 2019 roku w porcie zostanie zamontowany drewniany pomost pływający, który będzie przystosowany do cumowania motorówek, łódek, kajaków oraz jachtów. Wkładem miasta w inwestycję będzie montaż dodatkowego oświetlenia portu oraz monitoring włączony w system Straży Miejskiej.

Czekając na wiosnę, obserwujemy starannie rozwój sytuacji i będziemy informować na bieżąco. Chciałoby się, by jakiś potomek inżyniera Mamonia płynąc po Narwi znów zawołał „O! Jest! Widzę! Droga… Chyba na Ostrołękę.”

najnowszy najstarszy oceniany
Koleś
Gość
Koleś

Kulik lubi podczepiać dię pod inwestycje które robi ktoś inny i tu też będzie się chwalił a to zwyczajnie sprawa decyzji rządu.

tępiciel lemingów
Gość
tępiciel lemingów

Ciekawe, czy będzie współpracował z posłem, senatorem i wojewodą? A może poczeka aż wybierzemy innych?

Lato
Gość
Lato

Tak to moze byc fajna wizytowka miasta…fajnie, ze czartoryski to czuje i dziala

olgierd
Gość
olgierd

Oj ale czy doczeka się ze strony obecnej władzy?😦 Chyba że poseł pociągnie dalej ten temat, bo to on z Prezydentem Kotowskim zainicjowali ten pomysł.