Port czeka na lifting

Ostrołęka, lata 70, nieopodal plaży stoją przy nabrzeżu kolorowe motorówki, do rejsu w stronę Nowogrodu przygotowuje się statek, którego pasażerowie machaniem żegnają ludzi stojących w cieniu ośrodka PTTK. Starszym Ostrołęczanom wystarczy zamknąć oczy, by przywołać ten widok.

Potem nabrzeże Narwi z roku na rok pustoszało, zaczęły straszyć zdewastowane nabrzeża i zbutwiałe odbojnice, a chętnych do zacumowania w Ostrołęce przez całe lata witały groźnie sterczące stalowe pręty.

Lata mijają, nuda, nic się nie dzieje. Jak polskim filmie. Aż w końcu coś drgnęło. W 2018 roku na zaproszenie władz Ostrołęki oraz posła PiS Arkadiusza Czartoryskiego przyjechał minister Marek Gróbarczyk by wspólnie na spotkaniu z mieszkańcami miasta zapowiedzieć szereg modernizacji infrastruktury nadnarwiańskiej.

Na zapowiedziach się nie skończyło. Już w 2018 roku przystąpiono do montażu odbojnic wzdłuż całego nabrzeża, uporządkowano miejsce parkingowe, pojawiły się stojaki na rowery oraz miejsce do slipowania kajaków. Najważniejszą inwestycją było jednak ponowne oczyszczenie portu wraz z całym otoczeniem wokół przystani.

Niestety, pojawiły się też problemy. Przy wysokim stanie Narwi woda przelewa się przez betonowy falochron i nanosi zanieczyszczenia, liście oraz unoszące się na wodzie gałęzie. Dlatego niezbędna okazała się przebudowa portu. Dokumentacja jest już gotowa!

Jak informuje poseł Arkadiusz Czartoryski, w 2019 roku w porcie zostanie zamontowany drewniany pomost pływający, który będzie przystosowany do cumowania motorówek, łódek, kajaków oraz jachtów. Wkładem miasta w inwestycję będzie montaż dodatkowego oświetlenia portu oraz monitoring włączony w system Straży Miejskiej.

Czekając na wiosnę, obserwujemy starannie rozwój sytuacji i będziemy informować na bieżąco. Chciałoby się, by jakiś potomek inżyniera Mamonia płynąc po Narwi znów zawołał „O! Jest! Widzę! Droga… Chyba na Ostrołękę.”

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Koleś

Kulik lubi podczepiać dię pod inwestycje które robi ktoś inny i tu też będzie się chwalił a to zwyczajnie sprawa decyzji rządu.

tępiciel lemingów

Ciekawe, czy będzie współpracował z posłem, senatorem i wojewodą? A może poczeka aż wybierzemy innych?

Lato

Tak to moze byc fajna wizytowka miasta…fajnie, ze czartoryski to czuje i dziala

olgierd

Oj ale czy doczeka się ze strony obecnej władzy?? Chyba że poseł pociągnie dalej ten temat, bo to on z Prezydentem Kotowskim zainicjowali ten pomysł.