Czego chcą osiedla od miasta? Nowe wnioski

Trzy wnioski przedstawicieli samorządów osiedlowych w ostatnim czasie trafiły na biurko prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika. O co oni proszą i co odpowiedział im prezydent?

Przewodniczący zarządu osiedla Stacja Jarosław Łuba poprosił o wykoszenie traw na osiedlu, w pasie drogowym. Prezydent przekazał sprawę MZOS-TiIT i według jego zapewnień właśnie do piątku, 26 lipca, sprawa powinna być załatwiona.

Dwa wnioski do prezydenta napisał przewodniczący zarządu osiedla Dzieci Polskich Jan Drabot. Chodzi mu o wykonanie dwóch remontów: parkingu obok bloku przy ul. Hallera 3B oraz części chodnika przy ul. Hallera (od „Juniora” do „Ewy”).

Parking – jak informuje prezydent w odpowiedzi na jego pismo – został uszkodzony przy okazji przebudowy ul. Witosa.

Podczas przeglądu w dniu 6.11.2018 r. wskazano obowiązek poprawienia przesuniętych płyt ażurowych na przedmiotowym parkingu przez wykonawcę robót, jednak do chwili obecnej poprawki nie zostały wykonane – pisze prezydent.

Dokonano przeglądu i ustalono kolejny termin usunięcia usterek: do końca lipca 2019.

A co do remontu chodnika…

– W budżecie miasta Ostrołęki na 2019 rok nie zabezpieczono środków na opracowanie dokumentacji projektowej i budowę przedmiotowego chodnika – czytamy w odpowiedzi Łukasza Kulika.

Prezydent dodaje też, że „wymiana całej nawierzchni chodnika nie jest konieczna”. Niemniej jednak w przyszłych latach jego remont ma być wzięty pod uwagę.