„Czasami wystarczy zmienić jedną drobną rzecz w diecie, by już widzieć efekt”

Z Anią Gralą: trenerką personalną, dietetykiem i instruktorką fitness rozmawia Monika Gromadzka.

Co to takiego domowe treningi personalne?

Inspiracją były osoby, które – z różnych powodów, nie były w stanie dojechać na trening na siłownię. Uznałam, że mogę im pomóc, bo jestem w stanie zrobić profesjonalny trening w domu bądź plenerze. Z tego co wiem, jestem obecnie jedynym takim trenerem w Ostrołęce.

Jak wygląda Twój dzień na siłowni?

Zawsze mam ściśle określony cel, do którego dążę. Podporządkowane są pod to moje treningi oraz dieta. Na każdym treningu przełamuje siebie i daję z siebie wszystko. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem, zarówno wobec siebie, jak i innych. Wiem, sama po sobie, jak wiele potrzeba wysiłku i determinacji, by osiągać swój cel. Zdarza mi się walczyć z pokusami, bólem mięśni czy zwykłym lenistwem. Dzięki temu jestem w stanie zrozumieć potrzeby swoich podopiecznych, i dajemy sobie nawzajem dużo motywacji.

Jak ważna jest dieta w osiągnięciu takiej figury jak Twoja?

Dieta jest nierozłącznym elementem w pracy nad sylwetką. I różni się, w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Czasami wystarczy zmienić jedną drobną rzecz w diecie, by już widzieć efekt. Dieta nie jest straszna, i – wbrew powszechnemu przekonaniu, nie ma za zadanie nas głodzić. Nasze posiłki powinny być dostosowane do naszych potrzeb i wysiłku, jaki wykonujemy. Dietą możemy zwiększyć spalanie tłuszczu, wpłynąć na stabilizację hormonów, przyspieszyć metabolizm czy wpłynąć na jakość naszego treningu. Duża rolę odgrywają również odpowiednio dobrane suplementy, które uzupełniają naszą dietę.

W czym pomożesz pomóc osobie, która chce zacząć zdrowiej żyć?

Jestem w stanie pomóc znaleźć odpowiedni dla danej osoby trening oraz dietę. Pokażę też jak poprawnie wykonywać określone ćwiczenia.

Co motywuje Cię do pracy?

Dawnej dla mnie osiągnięciem było wygranie zawodów bądź osiągnięcie wymarzonego czasu. Obecnie skupiam się głównie na sukcesach moich podopiecznych. Pomagam, ale uznanie należy się zawsze osobom osiągającym cel, za ich wytrwałość i ciężką prace. Do mnie należy przekazanie wiedzy i zmotywowanie. Jeśli chodzi o osobiste cele, to mam zamiar wystartować w zawodach bikini fitness. Wtedy będzie to również i mój własny sukces .

Czy, w Twojej ocenie, ludzie chcą żyć coraz zdrowiej i sprawniej?

Tempo życia wpływa bardzo niekorzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Ruch jest potrzebny, by osiągnąć wymarzona sylwetkę, polepszyć stan zdrowia i poprawić samopoczucie. W naszym mieście również wiele ludzi zdaje sobie z tego sprawę i chętnie korzysta z takich usług. Przykładem są tu moje zajęcia na których są pełne sale zmobilizowanych ludzi w różnym wieku. Bardzo cieszy mnie ten fakt, ponieważ jestem świadoma korzyści płynących z aktywności fizycznej. Prowadzę „Skuteczne odchudzanie”, „Bands Burning” – zajęcia z gumami, które świetnie wpływają na poprawę siły jak i wygląd sylwetki oraz „Brazylijskie pośladki”, które pomagają wyrzeźbić dolne części ciała oraz spalić niechciane kilogramy.

Od czego zacząć „ruszanie się”?

Warto dać sobie czas i oddać się w fachowe ręce. Uzyskuje się wtedy indywidualnie dopasowaną wiedzę na temat ćwiczeń i diety. Ma się też indywidualnie skonstruowany plan treningowy.

Fot. Kamil Nalewajk
0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Elvis z Golanki

Jest pani piekna!