Czartoryski: ten wyrok nie ma wpływu na budowę elektrowni

Sąd stwierdził nieważność uchwały nadzwyczajnego walnego zgromadzenia Enei w sprawie przystąpienia do budowy elektrowni Ostrołęka C. Spółka upubliczniła tą informację 1 sierpnia.

Poseł Arkadiusz Czartoryski, który jest wielkim zwolennikiem rozbudowy ostrołęckiej elektrowni, uspokaja: – Wyrok pozostaje bez wpływu na prawomocne pozwolenie na budowę i nie stanowi żadnego zagrożenia dla inwestycji. Budowa elektrowni przebiega bez zakłóceń i zgodnie z harmonogramem.

W raporcie spółki ENEA czytamy:

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 57/2018 w sprawie wniesienia przez akcjonariusza Fundację „CLIENTEARTH Prawnicy dla ziemi” z siedzibą w Warszawie pozwu o stwierdzenie nieważności lub ewentualnie ustalenie nieistnienia lub ewentualnie o uchylenie uchwały nr 3 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia ENEA S.A. z 24 września 2018 roku w sprawie wyrażenia kierunkowej zgody na przystąpienie do Etapu Budowy w ramach projektu Ostrołęka C („Uchwała”), Zarząd ENEA S.A. („Spółka”) informuje, iż w dniu 31 lipca 2019 r. powziął informację o ogłoszeniu w tym samym dniu przez Sąd Okręgowy w Poznaniu („Sąd Okręgowy”) wyroku w ww. sprawie. 
Sąd Okręgowy uwzględnił powództwo w zakresie roszczenia głównego (o stwierdzenie nieważności Uchwały) i stwierdził nieważność Uchwały. 
Wyrok Sądu Okręgowego jest nieprawomocny. 
Szczegółowa podstawa prawna: § 19 ust. 1 pkt 10 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych […].”

Wyrok ten jest związany jedynie z wewnętrznymi uregulowaniami spółki ENEA – podkreśla poseł Arkadiusz Czartoryski.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
do pinokia

Co ten człowiek piep…..
Ten wyrok może być początkiem końca tej nietrafionej inwestycji.
„Wyrok pozostaje bez wpływu na prawomocne pozwolenie na budowę i nie stanowi żadnego zagrożenia dla inwestycji…” – co za propagandowy bełkot.
Sąd Okręgowy w Poznaniu stwierdził wczoraj nieważność uchwały zezwalającej na budowę 1000 MW co oznacza że zezwolenie jest nieważne i tyle w temacie.

Ktoś

To ty nic nie łapiesz, ten wyrok nie anuluje żadnych pozwoleń na budowę czy decyzji odnośnie prowadzenia czy kontynuacji inwestycji, harmonogram budowy jest realizowany, i spokojnie będzie aż do pełnej realizacji. Tyle w temacie

oooo

I tu masz rację. Brawo

do Ktosia

To Ty chyba nie łapiesz. Jest tylko zgoda na prace przygotowawcze a uchwała zezwalająca na budowę została anulowana.

Jaro

Puknij się w czoło, jaka uchwała zezwalająca na budowę? Jest taka uchwała? Uchwałą się zezwala na budowę? Człowieku, wybrano poważnego wykonawcę , zgodnie z harmonogramem ruszyły prace, fikanie przeciwników polskiej suwerenności energetycznej już nic nie pomogą

dalibskop@wp.pl

Na portalu moja ostrolenka pieją z zachwytu, że umowa o budowie elektrowni uchylona przez sąd. HA HA HA HA tymczasem wszystko buduje się bez zakłóceń i elektrownia powstanie wbrew takim złośliwym ratlerkom.

Ja.

To przecież „tylko” jakiś tam wyrok jakiegoś tam sądu.
Sąd zawsze można wymienić.
Oto mentalność tego krasnolicego wesołka.