Czartoryski: „Nie znam planów władz Ostrołęki co do rozwoju miasta”

Arkadiusz Czartoryski – ostrołęczanin, tu się urodził, dorastał, ukończył liceum… Tu założył rodzinę, tu mieszka i wychowuje dzieci. Doświadczony samorządowiec i polityk. Zawsze z przekonaniem walczy o rozwój swojej lokalnej Ojczyzny. Takiego posła wiele regionów może nam tylko pozazdrościć. 13 października, Arkadiusz Czartoryski został, i to z ogromnym poparciem, wybrany posłem po raz piąty.

Redakcja: Został Pan posłem piąty raz z rzędu. Czy czuję Pan satysfakcję z tak dużego poparcia wyborców?

Arkadiusz Czartoryski: Muszę przyznać, że do końca nie byłem pewien, jak duże będzie to poparcie. Na liście okręgu wyborczego nr 18 było aż czterech kandydatów z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Tak duża liczba kandydatów z jednego powiatu, zresztą największa spośród wszystkich powiatów okręgu siedlecko-ostrołęckiego, sprawiła, że rozkład głosów mógł być bardzo różny. Z drugiej strony taka mocna lista z naszego regionu mogła zaowocować znacznie większą liczba głosów niż w minionych wyborach. I faktycznie, tak się stało. PiS – w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim, otrzymał zdecydowanie więcej głosów niż w roku 2015. Ale i mój indywidualny wynik był bardzo dobry. Poparło mnie 22 457 wyborców. Dzięki tym głosom otrzymałem po raz kolejny mandat poselski. To oznacza pozytywną ocenę naszej pracy. Serdecznie wszystkim dziękuję za te głosy. Mam też nadzieję, że to doświadczenie wyborcze pani Anny Śniadach oraz panów: Bartosza Pawelczyka i Grzegorza Makowieckiego, zaowocuje w przyszłości. Gratulacje chciałbym złożyć też panu Robertowi Mamątowi, który ponownie będzie nas reprezentował w Senacie.

Red. Poparcie dla PiS jest na Kurpiach ogromne, ale w Ostrołęce władze nie są z PiS. Nie najlepiej też PiS dogaduje się z obecnym samorządem Ostrołęki. Czy to może mieć znaczenie dla rozwoju regionu?

AC: Jako poseł z regionu mam konkretne zadania do wykonania, i staram się je realizować. W 2019 roku samorządy naszego powiatu otrzymały rekordowe wsparcie rządowe na drogi powiatowe i gminne. Obecnie buduje się w Ostrołęce największa inwestycja w Polsce. Mam tu na myśli elektrownię. Dostaliśmy finansowanie i zgodę na kolejny, tym razem obwodnicowy, most. Bardzo mnie też cieszy, że jest podpisana umowa z wykonawcą remontu linii kolejowej na północ od Ostrołęki z remontem mostu kolejowego włącznie. Myślę, że to, i wiele innych dobrych zmian, ostrołęczanie już dostrzegli. Przed nami też wiele kolejnych zadań. Ale, jeśli chodzi o plany władz Ostrołęki, to przyznam, że zupełnie się w nich nie orientuje. Zaobserwowałem jedynie masowe zwolnienia z pracy. Jeśli chodzi o wizję rozwoju miasta, to jej nie znam. To nie mi ułatwia pracy, ale też nie zwalnia mnie ze starań o mój okręg wyborczy, który jest większy niż Ostrołęka, bo obejmuje 11 powiatów.

Red: W gminach: Troszyn, Czerwin, Czarnia i Myszyniec PiS otrzymał ponad 70 procent poparcia. Czy ten imponujący wynik zostanie jakoś doceniony?

AC: Wielkie ukłony i podziękowania, to dla mnie ogromne zobowiązanie do pracy na rzecz lokalnej społeczności. Już rozmawiałem z panią burmistrz Myszyńca i panem wójtem Czarni. Jesteśmy umówieni na spotkanie. Odwiedzę każdą z tych gmin i opracujemy listę koniecznych inwestycji na nadchodzące cztery lata. Myślę, że będą to dobre cztery lata wspólnej naszej pracy. Mamy w Polsce wzrost gospodarczy i musimy ten czas wykorzystać dla rozwoju naszych lokalnych samorządów.  

Red: Czy w Sejmie nadal będzie Pan pracował w komisji spraw wewnętrznych?

AC: Taki mam plan, ale wszystko będzie zależało od nowych władz klubu parlamentarnego PiS. Jest wielu nowych posłów. W wyborach 2015 roku uzyskaliśmy 5 711 687 głosów. W tym roku – 8 006 908. To rekord wyborczy od 1989 roku. Ale też wielkie wyzwanie do bardziej wytężonej pracy i demokratyczny mandat dla PiS na dalsze dobre zmiany w Polsce.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ola

Pan poseł wiele robi dla Ostrołęki ale też wielu to nic nie obchodzi. Maków Maz przykładowo może pozazdrościć

Kaska

Gratulacje Panie Pośle!! Takich osób jak Pan powinno być więcej. Pan walczy o wszystko do konca. Mam nadzieje ze wladza.w Ostrołęce wreszcie przejrzy na oczy i zacznie dbać o Nasze miasto i doceni Pana starania o Nasze miasto

Stan

Po raz kolejny wielkie gratulacje Panie Pośle i podziękowania za duży wkład w rozwój naszego regionu. Myślę, że wyborcy Pana Kulika zrozumieją jaki popełnili błąd.

Nina

Poseł Czartoryski jest prawdziwym liderem w regionie, po raz kolejny to się potwierdza. Gratuluję

Olo1

Gratulacje dla Posła Czartoryskiego i Senatora Mamontowa za zwycięstwo w wyborach.

Widzę jeden problem!
Mija rok od wyborów samorządowych a my mieszkańcy Ostrołęki nic nie dowiedzieliśmy o jakiejś strategii rozwoju miasta na najbliższe lata.
Co przez rok robiły pseudo władze Ostroleki?
W jaki sposób Poseł, Senator i Rząd mogą nam pomóc jeżeli prezyden miasta nie ma pojęcia co ma zrobić z uzyskaną władzą i co w mieście można zrobić w dłuższej perspektywie???
Wstyd dla miasta

Zły

Sztandarowe punkty programowe, które Kulikowi przyniosły wygraną to okulistyka w szpitalu i darmowy parking przed szpitalem. Gdzie jest realizacja ja się pytam !!!!!!!!!!

Kabrio

Wywiadu z przedstawicielem gorszego sortu się pewnie nie doczekamy

Max

Gorszy sort to ubecy, gestapowcy, wyznawcy adopcji dzieci przez homosiów, zwolennicy aborcji i eutanazji, itd. Mam nadzieję że wywiadów z nimi nie będzie na tym portalu. Mówię o poglądach, które są szkodliwe, ludzi nie potępiam, to nie moje kompetencje

Ola

Kolejna osoba, której się marzy państwo totalitarne. Świetnie odnalazłbyś się w PRL-u albo w nazistowskich Niemczech. Pan poseł jest po Twoje stronie Max. Gorszy sort nie wyobraża sobie życia bez wolności.

lolo

Ktoś uzyskał z ostrołęki mandat poselski lub senatorski oprócz PiS-u bo się chyba zagapiłem ?

Ola

Przed wyborami odbyło się w Ostrołęce spotkanie dotyczące wyzwań związanych z ochroną środowiska i zmianami klimatycznymi. Pan poseł się nie pojawił, ponieważ w dyskusji z ekspertami wyszłoby szydło z worka. Pan poseł jest ignorantem w wielu dziedzinach, w których się wypowiada.