Czarter jachtów na Mazurach. Ile kosztuje jesienny rejs?

Nikogo nie trzeba przekonywać do uroku i niepowtarzalności Krainy Tysiąca Jezior. Rejs na Mazurach, także jesienią, może być piękną przygodą i okazją do wypoczynku oraz bliskiego obcowania z przyrodą. Ile taki rejs może kosztować? Sprawdziliśmy.

Lato już za nami. Jeśli jednak mamy jeszcze ochotę na wypoczynek (i możliwość z niego skorzystania), warto zastanowić się nad jesiennym rejsem i zdecydować się na czarter jachtów na Mazurach.

Tu oferta turystyczna jest przebogata. Liczne kanały łączące mazurskie jeziora umożliwiają żeglowanie od Węgorzewa przez Giżycko aż do Rucianego-Nidy. Na turystów czeka Szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Najpopularniejsze trasy to Giżycko – Mikołajki (37 km), Giżycko -Węgorzewo (25 km) czy Mikołajki – Pisz (25 km).

Podróż na wodzie można połączyć z podróżą po lądzie. Zwiedzić można zamek krzyżacki w Giżycku, Muzeum Reformacji czy rezerwat łabędzia niemego w Mikołajkach, gotycki zamek i Park Etnograficzny w Węgorzewie, Pałac Lehndorffów w Sztynorcie i oczywiście Olsztyn. Jest też najstarszy rezerwat w regionie – Mazurski Park Krajobrazowy. Nie brakuje tras spacerowych i rowerowych

Ile zapłacimy na rejs po Mazurach?

Ile kosztuje wynajem żaglówki lub czarter jachtów motorowych na Mazurach? Wszystko oczywiście zależy od tego, jakie się ma wymagania, i od zasobności naszego portfela. Przejrzeliśmy oferty na stronie z ogłoszeniami tanich wynajmów łodzi, jachtów oraz różnego sprzętu wodnego Click&Boat. Ceny za mniejsze łodzie zaczynają się od ok. 140 zł za dobę. W trakcie sezonu raczej trzeba wynająć je na minimum tydzień czasu. Poza sezonem można się jednak dogadać z jej właścicielem i umówić na kilkudniowy czarter.

Dodajmy tylko, że wynajem motorówki na Click&Boat to koszt rzędu ok. 200 zł na dobę. Jeśli natomiast nie mamy patentu, możemy zdecydować się na czarter houseboat – już od 325 zł za dzień. Łodzie typu houseboat, czyli mieszkalne, są coraz bardziej popularne – zwłaszcza w przypadku wypadów rodzinnych czy z przyjaciółmi. Zapewniają wysoki komfort podróżowania.

Wynajem jachtu i łodzi na Mazurach – krok po kroku

Wynajęcie jachtu czy łodzi jest proste – wchodzisz na stronę Click&Boat, przebierasz w bogatej palecie ofert i wybierasz tą, która najbardziej Ci pasuje. Zanim zrobisz rezerwację, zarejestruj się bezpłatnie i skontaktuj z właścicielem łodzi – ustalicie szczegóły, dostaniesz od niego odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Jeśli jesteś już zdecydowana/y, zarezerwuj łódź, zleć płatność online i czekaj na akceptację rezerwacji. Gdy taką akceptację otrzymasz, umów się z właścicielem na podpisanie umowy, sprawdźcie wspólnie stan jachtu i zróbcie spis wyposażenia. Ważne: Click&Boat przekaże Twoje pieniądze tylko wtedy, gdy łódź jest taka, jak ją opisano w ofercie. Jeśli na jakimkolwiek etapie masz jakieś wątpliwości, pytania – możesz liczyć na porady i pomoc zespołu Click&Boat.