Co ze strajkiem nauczycieli? Czy rok szkolny rozpocznie się bez przeszkód?

2 września. a więc w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, ma się rozpocząć referendum zorganizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego dotyczące strajku nauczycieli. Wyniki głosowania mają być znane do 16 września. Od wyników tego głosowania, i od rozmów, m.in. przy „okrągłym stole edukacyjnym”, ma zależeć czy strajk ruszy na nowo.

21 sierpnia miały zostać wznowione prace Zespołu ds. Statusu Zawodowego Pracowników Oświaty z udziałem ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego. Przedstawiciele ZNP, którzy wezmą udział w spotkaniu w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie, poruszą tematy związane z: wzrostem wynagrodzeń, zabezpieczeniem przez budżet państwa środków na realizację podwyżki wynagrodzeń od 1 września dla nauczycieli, biurokracją w szkołach i placówkach oświatowych.

Rozmowy więc trwają. I trwać będą nadal.

21 sierpnia kończy się też rejestracja do udziału w Mazowieckim Okrągłym Stole Edukacyjnym, który odbędzie się 5 września o godz. 13.00 w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie . Do rozmów przy okrągłym stole zaprosił wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera oraz mazowiecki kurator oświaty zapraszają Aurelia Michałowska.

Do rozmów na temat edukacji zostały zaproszone osoby reprezentujące różne środowiska oświatowe z terenu województwa mazowieckiego: uczniów, rodziców, samorządowców, dyrektorów szkół, nauczycieli, pracodawców, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz związków zawodowych.

Spotkanie odbędzie się z udziałem członków Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Podobnie jak debata ogólnopolska, posiedzenie Mazowiecki Okrągły Stół Edukacyjny będzie koncentrować się na tematach związanych z nauczycielami, uczniami, rodzicami w systemie edukacji, jak również na jakości edukacji i nowoczesnej szkole.

Mazowiecki Okrągły Stół Edukacyjny realizowany jest jako jeden z wniosków zgłaszanych podczas obrad Ogólnopolskiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego, poparty przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Co jeśli rozmowy nie pójdą po myśli nauczycieli? – rodzi się pytanie. Scenariusze mogą być różne. Kontynuacja strajku też jest możliwa, i to nawet już od końca września.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Rodzic

Nauczyciele, jeśli choć trochę zależy Wam na szacunku uczniów i rodziców , nie dajcie się wciągnąć w polityczne awantury ZNP

Nauczyciel

Od września podwyżki, nie jest idealnie, ale obecny rząd wsparł nas najmocniej. Nie wolno tego nie zauważać

Śmiech na sali

Widać gołym okiem, że tego komentarza nauczyciel nie pisał

Mieszkaniec

Hej, nauczyciele, Kulik zapłacił wam za strajk? Tak się obiecująco zapowiadało!

ula

Niech sie biorą solidnie do roboty od wrzesnia, czy znowu chcą pokazac swoja głupotę.

Bonifacy

I tak już straciliście szacunek zarówno uczniów jak i rodziców. Żal mi was.

Obob

Może dożyje czasów gdy zlikwidują Kartę Nauczyciela i wprowadzą emerytury obywatelskie może 😑