Co z remontem poradni? „Widzimy potrzebę”, ale..

Radny Grzegorz Gołaś (Nasza Ostrołęka) wskazał na potrzebę remontu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrołęce. Otrzymał odpowiedź w tej sprawie od prezydenta miasta.

Radny Gołaś napisał w interpelacji o tym, że należy wyremontować część parteru poradni. Dzięki temu placówka zyskałaby nowe pomieszczenia. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Co odpowiedział mu prezydent Łukasz Kulik?

– Widzimy potrzebę dostosowania budynku Poradni do potrzeb osób korzystających z jej usług, a więc unowocześnienia infrastruktury i przystosowania niewykorzystywanej obecnie powierzchni. Jednak inicjatorem wskazanych w interpelacji działań powinien być zarządca placówki, w tym przypadku pani dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrołęce. Do dnia dzisiejszego taki wniosek do Urzędu Miasta nie wpłynął.

W dalszej części odpowiedzi prezydent pisze o zasadach pozyskiwania środków zewnętrznych (radny Gołaś w swojej interpelacji podpowiadał skąd można otrzymać część pieniędzy na remont). Dodaje też, że jeśli otrzyma odpowiedni wniosek od pani dyrektor, to będzie on analizowany w kontekście tworzenia budżetu na 2020 rok.

Pełna odpowiedź Łukasza Kulika tutaj:

Poradnia znajduje się przy ul. Oświatowej. Jej pracownicy udzielają dzieci i młodzieży nieodpłatnie pomocy psychologiczno-pedagogicznej, logopedycznej, wspierają rodziców i nauczycieli 

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec

Czyli co? Radny ma się nie interesować ? Co za durna formalna odpowiedź!

Rodzic

W poprzednich kadencjach był remont siedziby poradni na piętrze i przebudowa dołu budynku, ciekawe czy w tej kadencji samorządu się czegoś doczekamy