Co z remontem Padlewskiego? Ratusz odpowiada

Miastu przyznano dofinansowanie rządowe na przebudowę ulic Padlewskiego i Sierakowskiego w Ostrołęce. Choć minęło od tego czasu kilka miesięcy, nie ogłoszono choćby przetargu na wykonanie remontu dróg. Nasz Czytelnik zastanawiał się dlaczego.

Powstała też obawa: czy z powodu zwłoki Ostrołęka nie straci ok. 3 mln zł dofinansowania na remont Padlewskiego i Sierakowskiego?

O wszystkie wątpliwości spytaliśmy w Urzędzie Miasta Ostrołęki. Oto odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

– Finansowanie inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych nie jest zagrożone – uspokaja kierownik biura prasowego miasta Piotr Potulski. – Na razie jeszcze nie podpisaliśmy umowy, którą musimy podpisać do końca 2019 roku.

Dopiero po jej podpisaniu będziemy mieli 12 miesięcy na realizację projektu i wykorzystanie dofinansowania.

W tym roku nie dojdzie zatem do przebudowy ulic Padlewskiego i Sierakowskiego. Inwestycja powinna być realizowana w 2020 roku. Kiedy jednak dojdzie do podpisania umowy, ratusz nie precyzuje.

Na przebudowę ulic Padlewskiego i Sierakowskiego od lat czekają ostrołęczanie z osiedla Łazek. Zresztą nie tylko oni – tymi ulicami do centrum Ostrołęki dojeżdżają też mieszkańcy sąsiedniej gminy Lelis. A obie drogi są w kiepskim stanie…

Całą sprawą zainteresował nas Czytelnik. Był zaniepokojony faktem, że miasto – mimo otrzymania pieniędzy na tak oczekiwaną przez ostrołęczan inwestycję – wciąż nie ogłosiło przetargu na jej wykonanie.

Tym bardziej, że samorządy takie jak Starostwo Powiatowe czy gmina Olszewo-Borki już rozpoczęły swoje inwestycje, z tego samego rozdania rządowych pieniędzy. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Fredi

Trudno to wszystko zrozumieć , poprzednia ekipa sporządziła projekt, uporządkowała grunty. PiSowski wojewoda współpracujący z posłem Czartoryskim dofinansował – tylko się brać i budować . Ale w ratuszu lenistwo

dalibskop@wp.pl

Kulik i jego władza z góry zakładają, że kolejny rok będą tylko sobie pomalutku kończyć to co jeszcze załatwił Kotowski. Jak tak dalej pójdzie to po bolszewicku zaorają miasto.

Michał Sz

Kulik to ta sama dotacja co na Blachnickiego. Nie zrobisz do końca roku to tracisz dotację

ooooo

wykonawca najpierw zrobi ulice Majewskiego a pozniej „wygra’ przetarg” na ul Padlewskiego,przeciez nie rozdwoi sie

Luk

Aaaaa no tak kaszana jest tylkonjefen faktycznie ha ha ha ha ha

Tom

Panie rzeczniku, coś mi się wydaje, że inwestycję trzeba zrealizować w roku 2019. Poza tym brak odpowiedzi na podstawowe pytanie, skoro są pieniądze i pozwolenie na budowę, dlaczego jeszcze nie.ma przetargu? Swoją drogą trochę panu współczuję tłumaczenia się za ten marazm i ten pogłębiający się bałagan…

Nazwa*

A co tam… Parę dotacji można stracić… Zrzuci się na poprzedników…

Olo

wszyscy budują w tym roku a Kulik zlewka. Jedynie nieporadnie kończy inwestycje zaczęte jeszcze przez J. Kotowskiego. Ruina i zastój miasta nas dotyka, widać to gołym okiem. Dobrze, że na most i elektrownię nie ma wpływu