Co z budową stadionu? „Inwestycja oczekiwana przez wiele środowisk”

O budowę stadionu miejskiego zapytał prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika na sesji z 20 listopada radny Jerzy Grabowski (PiS).

– W jakim miejscu jest realizacja tej inwestycji i dlaczego te pieniądze na nią są tak niskie? – pytał radny i to nie bez powodu – w końcu sprawy związane ze sportem są mu bardzo blisko.

Jest to inwestycja oczekiwana przez wiele środowisk.

Prezydent odpowiedział, że wspomniana kwota jest przeznaczona na wykonanie projektu. Obiecał, że jeszcze w tym roku radni zobaczą koncepcję ten inwestycji. Ta ma być etapowana.

Rozbudowa stadionu ma kosztować sporo – od 12 do nawet 20 mln zł.

– Chcemy zbudować obiekt piłkarski połączony z obiektem lekkoatletycznym, a w miejscu, w którym znajduje się tzw. żyleta, powstałyby dwa komplety szatni pełnowymiarowych, żeby na czas budowy stadionu, trybuny głównej, można było rozgrywać normalne zawody – tłumaczył prezydent. – Jednocześnie znajdowałyby się tam cztery szatnie juniorskie, które mogłyby posłużyć do obsługi boisk z nawierzchnią sztuczną.

Dodatkowo przewidziany tam został magazyn na sprzęt dla lekkoatletów, bo oni w ostatnim roku naprawdę fantastyczne wyniki u nas osiągają i zawsze mają problem z tym magazynem.

Prezydent dodał też, że w planach jest budowa pomieszczeń biurowych.

Zanim jednak przebudowany będzie stadion, ratusz chce wybudować boisko treningowe z nawierzchnią naturalną, wraz z oświetleniem. Przetarg na jego projekt już rozstrzygnięto. Miasto chce pozyskać pieniądze na boisko z ministerstwa – podobnie jak w przypadku budowy już samego stadionu.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
kolejarz emeryt

Jurek nie blaznuj zrób stadion na tych lakach przy ul.Kolejowej będziesz mógł trenować z synem i resztą rodziny. Nie oglądaj się na cudze. Gdzie byłeś do tej pory? Nie rób z siebie za wszelką cenę idioty.

Gość

Nie obrażaj idioto

2
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x