Co z budową Kolejowej? Jest projektant… „I to koniec dobrych wiadomości”

O budowę ul. Kolejowej w Ostrołęce, na osiedlu Stacja, pytał prezydenta miasta radny Jan Rzewnicki (PiS) na sesji Rady Miasta z czwartku 24 września. Łukasz Kulik mówił o komplikacjach w związku z tą inwestycją.

Budowa ulicy Kolejowej znalazła się w programie wyborczym Łukasza Kulika. Niemalże równo rok temu nowy prezydent na spotkaniu z mieszkańcami w auli WSAP mówił:

W budżecie na 2021 na pewno tę ulicę ujmiemy – a później dodał: – Jak nie zrobię Kolejowej, to nie mam co się pojawiać na Kolejowej.

I właśnie o tę drogę pytał prezydenta Jan Rzewnicki. Wybrano jej projektanta. Dokumentację przebudowy ulicy przygotuje firma z Ostrołęki za ok. 72 tys. zł.

– I to, można powiedzieć, koniec dobrych wiadomości – przyznał prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

Problem jest bowiem z odwodnieniem tej drogi.

– Nie ma nigdzie zrobionej kanalizacji deszczowej – kontynuował prezydent. – Budowa jej może wynieść więcej niż budowa samej ulicy.

Rozważane są różne opcje: być może Kolejowa będzie bez chodnika, ale z ciągiem pieszo-jezdnym. Niełatwych wyborów w związku z tą inwestycją przed ratuszem jeszcze sporo.

– Jeżeli uda nam się do końca roku opracować koncepcję (budowy ul. Kolejowej – red.), a później ją przeliczyć – z chodnikiem, bez chodnika – to państwu przedstawimy projekt wstępny – rok się nam zejdzie, żeby to domknąć – i zakładam, że jeśli Cieplińskiego w przyszłym roku, to Kolejowa za dwa lata – powiedział Łukasz Kulik.

Fot. Google Street View

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Lol

Jak zwykle nici z obietnic : Panie Kulik, gdzie darmowy parking przy szpitalu, gdzie bezpłatne parkowanie w mieście , gdzie wdrożenie kilku pomysłów na rozładowanie korków , gdzie budowa Kolejowej, Cieplinskiego i jakichkolwiek ulic, gdzie budowa/zagospodarowanie dworca PKS, gdzie rozwiązanie problemu starego basenu??????? Tylko krytykować poprzednika pan umiał i obiecywać obiecywać obiecywać . Tysiące ostrołęczan dało się wydymać, ale wstyd!!!

Alan

chamie ma jeszcze 3 lata. I co kur… zrobisz jak jednak zrobi te drogi ? Wyplujesz słowa o dymaniu ośle jeden

miś

Cóż myślę, iż obecnie dużo osób żałuje głosu oddanego na obecnego Prezydenta, a za trzy lata jak dostanie 10%, to będzie sukces.