Co w weekend? Szykuje się parę atrakcji

Jak co tydzień przygotowujemy ściągawkę z weekendowych imprez oraz wydarzeń w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim. Mimo epidemii koronawirusa dojdą one do skutku, a organizatorzy zapraszają do wzięcia w nich udziału (oczywiście odbędą się one z zachowaniem zasad bezpieczeństwa).

Piątek, 9 października

Otwarcie wystaw festiwalowych – hol OCK, godz. 18.00. Otwarte zostaną wystawy „Citius, Altius, Fortius!” Kacpra Kirklewskiego oraz „Międzynarodowy Wyścig Kolarski…” Jacka Sztorca. Impreza odbędzie się w ramach Ostrołęckiego Festiwalu Fotografii. Więcej informacji TUTAJ.

65.Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – OCK Ostrołęka, od piątku do soboty. Po raz kolejny Ostrołęka będzie gościć najlepszych recytatorów z całego kraju. O nagrody i tytuły walczyć będą w kategoriach: „turniej recytatorski” i  „turniej wywiedzione ze słowa”. Zostanie także przyznana Nagroda im. Pawła Opęchowskiego dla najmłodszego instruktora. Zmaganiom turniejowym towarzyszą warsztaty dla uczestników i instruktorów. Program konkursu znajdziecie TUTAJ.

Sobota, 10 października

Kolekcjonerska Giełda Różności w Ostrołęce – hala im. Gołasia, w godz. 10.00 – 15.00. Coś dla kolekcjonerów i tych, którzy szukają rzeczy unikatowych, ciekawych. Wstęp wolny. Więcej informacji TUTAJ.

Zdjęcia do wzięcia – ul. Głowackiego w Ostrołęce, od godz. 12.00. Będzie można przyjść i zabrać ze sobą wybrane zdjęcie. Impreza odbędzie się w ramach Ostrołęckiego Festiwalu Fotografii. Więcej informacji TUTAJ.

Niedziela, 11 października

Niedziela w Muzeum: „Patyki i kije – co się w nich kryje” – Muzeum Kultury Kurpiowskiej, godz. 10.30-12.30 oraz 13.00-15.00. Pierwsza Niedziela w Muzeum będzie nawiązywało do nowo otwartej wystawy „S[ł]ucha pani. Świat patyczaków Henryka Ciszewskiego”. Spotkanie rozpocznie się od zwiedzania ekspozycji. Potem w pracowni etnodizajnu uczestnicy stworzą swoje własne “patyczakowe wariacje”. Mile widziane własne ciekawe, o niecodziennym kształcie patyki, gałązki. Na spotkania obowiązują zapisy pod nr tel. 29 764 54 43 wew. 43. Ilość miejsc ograniczona. Cena: 10 zł od osoby.

Bieg Papieski w Ostrołęce – przy Kościele Farnym, ul. Szwedzka 2. To będzie jego 6. edycja. Biuro zawodów otwarte będzie o godz. 10.00, mszę zaplanowano na godz. 13.00, a start biegu na godz. 14.45. Szczegółowy program i więcej informacji TUTAJ.

Galeria Bezdomna – hala przy ul. Targowej w Ostrołęce, godz. 18.00. Impreza odbędzie się w ramach Ostrołęckiego Festiwalu Fotografii. Więcej informacji TUTAJ.