„Co się dzieje z radą osiedla Centrum?” Jest petycja

– Chciałam za waszym pośrednictwem dowiedzieć się, co dzieje się z radą osiedla Centrum. Słyszałam, że nawet w tej sprawie w Urzędzie Miasta jest petycja – napisała do nas pani Ania.

Rzeczywiście, 5 kwietnia na biurko prezydenta miasta Ostrołęki złożono petycję dotyczącą działalności rady osiedla Centrum. Zgłaszający prosi w niej o udostępnienie na stronie ratusza jej sprawozdania z lat 2017-2018. Co w niej jest napisane?

„W roku 2018 informacji o zebraniu sprawozdawczym za rok 2017 nie było, co może świadczyć, że zebranie się nie odbyło lub odbyło się bez udziału mieszkańców osiedla.

W okresie obecnej kadencji Rady Osiedla Centrum tj. od 2015 roku podejmowane były inicjatywy społeczne w sprawie poprawy jakości życia na osiedlu Centrum, m.in. składane były petycje w sprawie remontu chodnika na ul. Jezierskiego i Kleeberga, a ze strony Rady Osiedla Centrum nie było żadnego wsparcia oraz przewodniczący rady nie wnioskował w sprawie wspomnianych remontów do prezydenta miasta.”

O komentarz do całej sprawy poprosiliśmy przewodniczącego rady osiedla Marcina Żyznowskiego. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy – gdy ją otrzymamy, opublikujemy ją.

Oficjalne wnioski przewodniczących rad osiedli – m.in. w sprawie inwestycji – są udostępniane w BIP. Marcin Żyznowski najaktywniejszy był w latach 2015-2016. Interweniował w wielu sprawach, choć nie tych poruszanych przez piszącego petycję. Od 2017 roku nie napisał żadnego wniosku do prezydenta Ostrołęki. Nie znaczy to oczywiście, że nie mógł starać się o remonty wspomnianych chodników drogą nieoficjalną.

Dodajmy, że trwają obecnie wybory nowych rad osiedla. Wybory rady Centrum odbędą się w czwartek, 9 maja 2019 r., o godz. 17.30.

najnowszy najstarszy oceniany
mieszkaniec Ostrołęki
Gość
mieszkaniec Ostrołęki

dlaczego ten dokument nie ma podpisu ,czy takie dokumenty tego nie wymagają ,petycje mogą być anonimem ???

mieszkaniec ostroleki
Gość
mieszkaniec ostroleki

bo to następna
z uprzejmie do nowsze a pewniejsze jest ze to on

Karol
Gość
Karol

A dlaczego to Ty nie chcesz zostać następcą, wolisz komentować, a może warto samemu coś zrobić dla własnego osiedla, zamiast zazdrościć tym co coś robią?

Trzepak
Gość
Trzepak

Zyznowski zawala sprawę, oprócz pieczenia ziemniaka i fruwania balonem nic nie robi od dwóch lat. Niech się Centrum obudzi!