„Co się dzieje z radą osiedla Centrum?” Jest petycja

– Chciałam za waszym pośrednictwem dowiedzieć się, co dzieje się z radą osiedla Centrum. Słyszałam, że nawet w tej sprawie w Urzędzie Miasta jest petycja – napisała do nas pani Ania.

Rzeczywiście, 5 kwietnia na biurko prezydenta miasta Ostrołęki złożono petycję dotyczącą działalności rady osiedla Centrum. Zgłaszający prosi w niej o udostępnienie na stronie ratusza jej sprawozdania z lat 2017-2018. Co w niej jest napisane?

„W roku 2018 informacji o zebraniu sprawozdawczym za rok 2017 nie było, co może świadczyć, że zebranie się nie odbyło lub odbyło się bez udziału mieszkańców osiedla.

W okresie obecnej kadencji Rady Osiedla Centrum tj. od 2015 roku podejmowane były inicjatywy społeczne w sprawie poprawy jakości życia na osiedlu Centrum, m.in. składane były petycje w sprawie remontu chodnika na ul. Jezierskiego i Kleeberga, a ze strony Rady Osiedla Centrum nie było żadnego wsparcia oraz przewodniczący rady nie wnioskował w sprawie wspomnianych remontów do prezydenta miasta.”

O komentarz do całej sprawy poprosiliśmy przewodniczącego rady osiedla Marcina Żyznowskiego. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy – gdy ją otrzymamy, opublikujemy ją.

Oficjalne wnioski przewodniczących rad osiedli – m.in. w sprawie inwestycji – są udostępniane w BIP. Marcin Żyznowski najaktywniejszy był w latach 2015-2016. Interweniował w wielu sprawach, choć nie tych poruszanych przez piszącego petycję. Od 2017 roku nie napisał żadnego wniosku do prezydenta Ostrołęki. Nie znaczy to oczywiście, że nie mógł starać się o remonty wspomnianych chodników drogą nieoficjalną.

Dodajmy, że trwają obecnie wybory nowych rad osiedla. Wybory rady Centrum odbędą się w czwartek, 9 maja 2019 r., o godz. 17.30.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
mieszkaniec Ostrołęki

dlaczego ten dokument nie ma podpisu ,czy takie dokumenty tego nie wymagają ,petycje mogą być anonimem ???

mieszkaniec ostroleki

bo to następna
z uprzejmie do nowsze a pewniejsze jest ze to on

Karol

A dlaczego to Ty nie chcesz zostać następcą, wolisz komentować, a może warto samemu coś zrobić dla własnego osiedla, zamiast zazdrościć tym co coś robią?

Trzepak

Zyznowski zawala sprawę, oprócz pieczenia ziemniaka i fruwania balonem nic nie robi od dwóch lat. Niech się Centrum obudzi!