Co dalej z remontami ulic Blachnickiego, Ostrowskiej i Słowackiego?

Rozkopane ulice i wstrzymane roboty. To obrazek – do którego zdążyliśmy się już przyzwyczaić – ulic Blachnickiego, Ostrowskiej i Słowackiego. Spytaliśmy ratusz, kiedy wreszcie rozpoczną się prace na tych drogach. Z udzielonych nam odpowiedzi wynika, że wciąż… musimy czekać.

Kiedy można spodziewać się przetargu na przebudowę ulicy Blachnickiego?

Łukasz Kulik: Obecnie trwają prace zabezpieczające i geodezyjne dokumentujące wykonane częściowo roboty budowlane przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Ostrada. Po wykonaniu powyższego należy wykonać kosztorys inwestorski na wykonanie pozostałych robót niezbędnych do prawidłowego ukończenia realizacji inwestycji i wówczas będzie można przystąpić do przygotowania materiałów przetargowych. W wyniku przetargu zostanie wyłoniony nowy wykonawca, który przejmie kontynuację realizacji robót budowlanych.

Czy w przesłanym piśmie do Urzędu Miasta dotyczącym odstąpienia od umowy firma Ostrada wskazywała na przyczyny tego odstąpienia?

Tak, brak udzielenia gwarancji zapłaty za roboty budowlane.

Jakie wiążą się z odstąpieniem od umowy konsekwencje dla miasta i Ostrady?

Wykonawca będzie mógł żądać rozliczenia wykonanych, a niezafakturowanych dotychczas robót budowlanych. Miasto zgodnie z zapisami umownymi naliczy wykonawcy kary umowne za nieterminowe realizowanie prac.

Czy miasto ma zamiar wchodzić w spór sądowy z Ostradą dotyczący przebudowy Blachnickiego?

Miasto stara się polubownie rozwiązać zaistniałą sytuację, aczkolwiek, jeśli zajdzie taka potrzeba, postąpi zgodnie z dbałością o interes miasta Ostrołęki i jego mieszkańców.

Dlaczego nie trwają prace związane z przebudową ulic Ostrowskiej i Słowackiego? Kiedy zostaną wznowione?

Przyczyny opieszałości w realizacji inwestycji leżą po stronie wykonawcy robót. W związku z powyższym inwestor, działając na podstawie umowy na wykonanie robót budowlanych, w dniu 5 kwietnia 2019 roku wystąpił do wykonawcy robót z pisemnym wezwaniem o podjęcie niezwłocznych działań w kierunku wznowienia i przyspieszenia robót budowlanych.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
aga

A mi się wydaję, że jeśli Wykonawca wypowiada umowę bo Miasto nie przedstawiło wymaganych dokumentów to wina leży po stronie Prezydenta i Wykonawca może dochodzić kar od Miasta

Jan

Kulik pozwalniał ludzi z inwestycji i nie było komu zapłacić i rozliczyć wykonanych prac.Wina 100% po stronie kulika i miasta.

Rower

Panie kulik weź się pan za robotę na razie wyglada to fatalnie roboty stoją bez perspektyw s kamerka gdzie siedzi ?

kler

kler był – był
ostrołęczanom więcej nic nie potrzeba …
panie kulik poproszę o powtórkę w kinie filmu
żeby wyborcy pamiętali za co pana wybrano..

radosna girl

Co się czepiacie wodza, przecież on od początki inwestuje, rozwija Miasto. Przecież najważniejsze inwestycje to w mieszkańców. Po co komu jakieś tam ulice. Człowiek jest najważniejszy. To wyjaśnia liczne wolne stanowiska pracy, co prawda opuszczone w atmosferach skandalu ale jednak wolne. Każdy wybiera priorytety własnych decyzji, takie na które go stać. Naszego wodza stać jest na inwestycje w spory sądowe, audyty, kontroli, innymi słowy robienie wiatru. Na pewno wszystko to jest w interesie mieszkańców. Opuszczone place budów, to że ludzie tam wcześniej pracujący nie mają pracy, jest mało ważne. Ale co tam są same pozytywy, za to mają czas wolny,… Czytaj więcej »

Katarzyna

miasto cierpi …rozliczymy .

xda

Kulik przez 5 lat nic z własnej inicjatywy nie zbuduje. Jednak za czasów Prezydenta Kotowskiego tyle zbudowano, tyle remontów i przebudowy zaczęto, że ludzie nawet tego nie zauważą jak są robieni w wała.

Iza

Kulik nie ściemniaj tylko łap za łopatę i do roboty. Po to cię wybrali ludzie żeby szybciej od Kotowskiego i lepiej budować. Jak na ta chwilę to kszana jest tylko i nic więcej

Mira

Krytyka i tak spłynie po prezydencie jak po kaczce. Gorsze jest to, że miasto traci. Jak będą kary, trzeba głośno mówić i rozliczać