Co dalej z czarną dróżką? Gmina Rzekuń już robi, a miasto „nawiązało współpracę”

Niespełna miesiąc temu pisaliśmy o tym, jak radny Jerzy Grabowski (PiS) pytał o przyszłość tzw. czarnej dróżki łączącej Ostrołękę i Rzekuń. Na jego pytanie odpowiedział prezydent Ostrołęki.

Gmina Rzekuń będzie stawiać w Rzekuniu, w okolicach kościoła, tężnię. W związku z tą inwestycją chce zagospodarować teren wokół nowego obiektu, m.in. zamierza odnowić czarną dróżkę prowadzącą z Rzekunia do Ostrołęki (oczywiście odcinek do granicy gminy). Trwają już tam prace.

Co jednak z odcinkiem po stronie miasta?

Radny Jerzy Grabowski niejednokrotnie interesował się stanem czarnej dróżki. W jednej ze swoich ostatnich interpelacji pisał, że „prace nad tą inwestycją w granicach gminy Rzekuń są już mocno zaawansowane. Inwestycja w części ostrołęckiej to zaledwie 270 metrów. Czy zdążymy za sąsiadami?”

Prezydent miasta odpisał, że „nawiązano już współpracę z gm. Rzekuń”. Obecnie „prowadzone są uzgodnienia”. Dotyczyć one mają zlecenia oceny stanu drzew. Poza tym analizowane są wcześniejsze opracowania dotyczące czarnej dróżki.

Nie tak dawno służby miejskie pouzupełniały ubytki w nawierzchni czarnej dróżki (zdjęcie będące ilustracją tego artykułu zrobiono przed tymi pracami). Pozbierano też śmieci. Wciąż jest jednak wiele do zrobienia i „zdążyć za sąsiadami” może się nie udać.

Poniżej pełna odpowiedź na interpelację Jerzego Grabowskiego: