Chcą progów zwalniających na Wiejskiej. Prezydent: „Duże kontrowersje i odmienność poglądów mieszkańców”

O progi zwalniające na ul. Wiejskiej proszą mieszkańcy osiedla Stacji. Wszystko przez to, że kierowcy przekraczają tu prędkość – jeden z nich nie tak dawno zakończył podróż na ogrodzeniu posesji. Ich wniosek rozpatrzy komisja.

Przewodniczący zarządu osiedla Stacja Jarosław Łuba – w imieniu ostrołęczan – napisał do ratusza wniosek o montaż progów zwalniających na ulicy Wiejskiej.

„Niestosowanie się do przepisów ograniczenia prędkości w ostatnim czasie doprowadziło do kolizji drogowej, której skutkiem było wjechanie w ogrodzenie posesji jednego z mieszkańców”.

Przewodniczący zwraca też uwagę na to, że problem jest też ze skrzyżowaniem Wiejskiej ze Starowiejską. Kierowcy łamią tam przepisy, nie stosując się do pierwszeństwa przejazdu.

Pod koniec czerwca nadeszła odpowiedź z ratusza. Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik napisał, że wniosek przewodniczącego stanie na najbliższym posiedzeniu Komisji ds. Organizacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Prezydent jednak dodaje:

„Biorąc pod uwagę duże kontrowersje i odmienność poglądów mieszkańców co do montażu progów zwalniających proszę o uczestnictwo w spotkaniu komisji i dostarczenie listy mieszkańców ulicy Wiejskiej popierających inicjatywę zamontowania progów zwalniających.”

Poniżej pełna treść wniosku i odpowiedzi na niego:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
nn12

Na Tuwima też by się przydał.

Sławek

Ja jestem przeciwko. Jeżdżę tamtędy codziennie i nie zauważyłem żeby był tam wzmożony ruch tym bardziej jakieś rajdy.