Chcą ograniczenia pracy dwóch sklepów w Ostrołęce. I reakcji na rajdy

Długą listę potrzeb do załatwienia przedłożyła prezydentowi Ostrołęki rada osiedla Śródmieście. Ostrołęczanie chcą m.in. ograniczenia pracy dwóch sklepów, a także reakcji na nocne rajdy motocyklowe.

Ostrołęczanom chodzi o dwa sklepy: jeden znajduje się przy ul. Poznańskiej, drugi przy ul. Fieldorfa „Nila”. W obydwu przypadkach problem jest taki sam: po godz. 22.00 w okolicach sklepów jest za głośno z powodu zachowania – nierzadko nietrzeźwych – klientów. Dochodzi też tam do libacji.

Tereny przy budynkach wielorodzinnych traktowane są przez tych klientów jak toalety, imprezują na ławkach, dość często próbują dostać się do klatek schodowych – czytamy w piśmie rady osiedla w punkcie dotyczącym sklepu przy Fieldorfa.

W przypadku sklepu przy Poznańskiej mieszkańcy wnioskują o ograniczenie jego pracy, a jeśli chodzi o ten na Fieldorfa „Nila”, to proszą o ograniczenie sprzedaży alkoholu po godz. 22.00.

Ostrołęczanie z „Nila” proszą też o interwencję w sprawie nocnych rajdów motocyklowych, które urządzane są przy ich blokach. Zależy im na częstszych patrolach policji i straży miejskiej.

Prezydent wniosek dotyczący rajdów i przypadków zakłócania ciszy nocnej w okolicach sklepów obiecał przekazać służbom (w nocy można jednak liczyć tylko na patrole policjantów). Co zaś do ograniczenia pracy dwóch sklepów to… nic z tego:

Gmina nie może wprowadzić ograniczenia sprzedaży dla pojedynczych sklepów, których funkcjonowanie powoduje uciążliwości dla okolicznych mieszkańców – odpisał prezydent.

Może natomiast ograniczyć sprzedaż alkoholu w mieście lub na osiedlu. Prezydent dalej pisze:

Uchwała podjęta przez Radę Miasta Ostrołęki musiałaby ograniczać nocną sprzedaż alkoholu we wszystkich placówkach handlowych zlokalizowanych na terenie Ostrołęki lub na terenie konkretnego, wskazanego w uchwale osiedla, np. osiedla Śródmieście.

To nie jedyne problemy trapiące ostrołęczan z osiedla Śródmieście. Więcej na ten temat tutaj:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Roma

Kulik miał wam wszystko pozałatwiać , w końcu po to nie głosowaliście za Kotowskim. A tu masz babo placek …

Mietek

Roma , czy jak ci tam … zachowaj odrobine godnosci, to nie rynek w Chorzelach

Roma

Jasne, ty na pewno z wielkiego miasta ( Moskwa, Mińsk ), więc jakże można z tobą dyskutować

Gość

To chyba problem ,Policji .Ona ma pilnować porządki. Ograniczanie prowadzenia działalności to głupota i wstyd! Niech się za robotę wezmą służby!

Mietek

jasne ze wstyd, jak tylko na gorzale sie zarabia w PL

Jeżyk z Grabowa

Myślę że w ogóle można by zakazać sprzedaży alkoholu po 22.00, kto potrzebuje to kupi wcześniej, a buractwo szlajające się po nocy po mieście niech ma ograniczenia.