Chcą budować tężnię solankową. Ale w gminie Rzekuń

Tężnia solankowa w Ostrołęce była jedną z obietnic wyborczych prezydenta Łukasza Kulika. Na razie takiej w mieście nie będzie, ale ratusz chce dołożyć się do tej, która ma powstać w Rzekuniu.

Na sesji Rady Miasta z 25 kwietnia radni będą głosować za dofinansowaniem tężni solankowej w Rzekuniu. Ostrołęka ma dać na nią 250 tys. zł. Ma ona się znaleźć na skwerze koło tzw. „czarnej dróżki” prowadzącej do miasta.

O pomoc finansową w sprawie tężni do miasta zwrócił się Bartosz Podolak, wójt gminy Rzekuń. W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy:

„Usytuowanie planowanej tężni solankowej, praktyczne na granicy miasta Ostrołęki, umożliwi korzystanie z niej również mieszkańcom bezpośrednio graniczącego z gminą osiedla Stacja, ale także innym mieszkańcom naszego miasta. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż na terenie naszego miasta ani w bezpośrednim sąsiedztwie ma takiego obiektu.

Tężnia solankowa pełni rolę ogromnego inhalatorium, gdzie rozpylany jest specyficzny aerozol solankowy, którego wdychanie ma nieocenione znaczenie w profilaktyce i leczeniu wielu schorzeń.”

Łącznie tężnia solankowa w Rzekuniu ma kosztować 2,5 mln zł. Ma być gotowa w 2020 roku. Pieniądze na nią ma znaleźć także Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, które przeznaczy na ten cel 250 tys. zł. Czy dołoży się miasto Ostrołęka, przekonamy się już wkrótce.

Fot. Markozz. Tężnia solankowa w Radlinie (pow. wodzisławski, woj. śląskie)

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Filozof

aaa to chyba realizacja programu wyborczego…a i parkingi darmowe w Rzekuniu..no i kwita ..zrobione!

Hop

To dopiero kulikowa logika, tężnie w Rzekuniu, a np. klekotowe dinozaury w Olszewie Borkach i jest git 😀

John

O ile pamiętam, M. Kleczkowski chciał budować znacznie taniej, chyba wycenił sprawy z sufitu

Jan

Kulik badziewiarzu w Goworowie zrób.Kulik chce dotować bogaty Rzekuń?

Ooo

W Rzekuniu to nic nowego. Poprzedni wójt pozyskał plac pod budowe skweru. Obecny wszystko blokował a teraz chce zabłysnąć pomysłami Pana Godziny

Kurpiak

a most zbuduja gdzies pod ostroleka i wyjdzie, ze to łon zbudowal