Chcą, aby miasto zajęło się tymi skrzyżowaniami

Do Urzędu Miasta Ostrołęki trafiło pismo w sprawie skrzyżowań ulicy Stacha Konwy z Padlewskiego i Słoneczną. Wójt gminy Lelis – a także władze powiatu ostrołęckiego – liczą na przebudowę sprawiających tyle problemów kierowcom krzyżówek.

Problem znany jest od dawna. Wyjazd z ulic Słonecznej i Padlewskiego w kierunku Ostrołęki (zwłaszcza w godzinach szczytu) do najprzyjemniejszych i najłatwiejszych nie należy.

Aby wjechać na bardzo ruchliwą drogę krajową nr 53, trzeba swoje odczekać. Tworzą się zatory, korki. Niejednokrotnie kierowcy mogą tylko liczyć na to, że ktoś jadący krajówką zlituje się nad nimi i ich przepuści.

Na rozwiązaniu problemu zależy ostrołęczanom (zwłaszcza tym mieszkającym na osiedlu Łazek), ale też i mieszkańcom gminy Lelis.

– Dziś w Urzędzie Miasta Ostrołęki złożyłem oficjalne pismo podpisane m.in. przez starostę ostrołęckiego, wójta gminy Lelis, przeze mnie i przez kolegę radnego powiatu Stanisława Subdę dotyczące wspomnianego skrzyżowania – napisał na Facebooku radny powiatu ostrołęckiego Artur Kozłowski.

Pismo poprzedziły spotkania z przedstawicielami ratusza. Na jednym z nich prezydent Ostrołęki – jak pisze radny Kozłowski – zasugerował stworzenie wstępnych projektów rozwiązania problemu.

Zgodnie z ustaleniami dwie robocze koncepcje zostały opracowane i przekazane w sierpniu do odpowiednich merytorycznie komórek UM celem zapoznania z propozycjami – pisze Artur Kozłowski.

I dodaje, że teraz czeka na odpowiedź ratusza.

Poniżej pełna treść pisma w sprawie problematycznych skrzyżowań, które złożono 9 października: