Charytatywne warsztaty dla Piotrka w Olszewie-Borkach (zdjęcia)

Młodzi mieszkańcy gminy Olszewo-Borki robili w piątek 5 lipca mydełka i sole do kąpieli. Przyświecał temu szczytny cel! Dochód z przeprowadzonych warsztatów pójdzie na leczenie chorego na raka żołądka Piotra Kozika, młodego mieszkańca gminy.

Piotr Kozik mieszka w gminie Olszewie-Borki. Ma 22 lata. Cierpi na raka żołądka. Ma przerzuty. Będzie przechodzić kolejne operacje, czeka go też kosztowne leczenie.

W zbiórkę pieniędzy potrzebnych na ratowanie jego zdrowia włączyła się Szkoła Języka Angielskiego Stacja Edukacja w Olszewie-Borkach. Dzieci i młodzież w piątek wzięły udział w warsztatach chemicznych, podczas których zrobili mydełka i sole do kąpieli. Warsztaty były płatne – cały dochód z nich zostanie przeznaczony na pomoc Piotrkowi.

– Piotrek jest absolwentem Zespołu Szkół Zawodowych nr 3, w tym roku skończył technikum. To pierwsza akcja u nas dla Piotrka – mówi Magdalena Techmańska-Czapska, właścicielka Szkoły Języka Angielskiego Stacja Edukacja.

Chcieliśmy go wesprzeć w walce z chorobą. A poza tym to ciekawa forma spędzenia wolnego czasu. To taka lokalna pomoc.

Zebrano 340 zł. Magdalena Techmańska-Czapska nie wyklucza, że szkoła będzie organizować kolejne akcje dla Piotrka.

Jak pomóc Piotrkowi Kozikowi

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Piotrka, a także licytacje różnych przedmiotów, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie chłopaka. Jak możecie pomóc Piotrkowi, przeczytacie TUTAJ.