Charytatywna Gala Disco Polo dla Szymona

Jacek Gwiazda, Czamplix, Dj. Dampier i Mamzel zagrają dla Szymonka Wołynka 18 marca o godz. 18.00 w sali Ostrołęckiego Centrum Kultury. Cena biletu to 20 zł. Niezależnie od muzycznych gustów warto tam być!

Szymon ma pięć lat. Urodził się z wadą wrodzoną – rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem, niedowładem kończyn dolnych oraz innymi chorobami towarzyszącymi. Mama wspomina:

Słyszeliśmy: syn nie będzie nawet raczkował, te nogi do niczego mu się nie przydadzą. Ale dzięki intensywnej rehabilitacji Szymuś zaczął raczkować jak zdrowe dzieci! Nie był jednak w stanie samodzielnie stanąć. Zwichnięte biodra, zbyt słabe mięśnie, brak czucia w nóżkach… Miał 2,5 roku, jak podjęliśmy decyzję, że kupimy wózek inwalidzki. Pierwsze wyjście z domu było okropne, przepłakałam pół nocy…

Wizyty w szpitalach, gabinetach to codzienność Szymona i jego najbliższych. Chłopiec ma już za sobą poważne operacje rdzenia kręgowego, a przed nim kolejne, równie poważne. Diagnozy lekarskie są jednak obiecujące – zdaniem lekarzy Szymon ma szansę na poruszanie się o własnych siłach w wieku ok. 10 lat. Aby mógł to osiągnąć potrzebna jest wytrwałość, samozaparcie, systematyczność i pieniądze.

Pięciolatkowi dzielności nie brakuje. Wiary i marzeń też. Chce być zdrowy i w przyszłości normalnie chodzić, skakać, biegać i grać piłkę z tatą. Pomóżmy mu w tym. Przychodząc na koncert, dokonując wpłaty w ramach zbiórki Siepomaga albo przekazując 1 proc. podatku Fundacji Avalon z dopiskiem WOŁYNEK, 6310. W ten sposób możemy udzielić wsparcia w walce z chorobą, w codziennym funkcjonowaniu, kosztownym leczeniu i rehabilitacji.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jakub

Super pomysł??