Centrum Natura w Ostrołęce: tak wygląda po przebudowie

Multimedialne Centrum Natura w Ostrołęce przeszło niemałą metamorfozę. Zakończyła się jego przebudowa, trwająca rok.

Przede wszystkim budynek wzbogacił się o nowe skrzydło, dobudowano piętro, a na zewnątrz powstała scena plenerowa.

Centrum Natura po zmianach to:

  • rozbudowana restauracja sala widowiskowa z ponad 170 miejscami. Odbywać się będą tu koncerty spektakle i konferencje. Znajduje się tu też wydrukowana w drukarce 3D mapa Ostrołęki
  • czytelnio-kawiarnia
  • część noclegowa z pokojami dla uczestników warsztatów
  • scena plenerowa

– Rozbudowa umożliwiła nam znaczne poszerzenie oferty – opowiada Dorota Drozdowska-Szymborska, prezes Fundacji Drabina Rozwoju, która założyła Centrum Natura. – Dla szkół prowadzimy warsztaty ekologiczne i artystyczne, zajęcia z alpakami i sowami.

I tak, 15 kwietnia przyjedzie do nas dyrektor Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Marcin Zych. Dla uczniów 6 las podstawowych i starszych przeprowadzi wykład, a spotkanie wzbogacą ciekawe doświadczenia o rozmnażaniu roślin.

Zajęcia są płatne, tak jak część oferty, którą znajdziemy w Centrum Natura. Biletowane będzie na przykład spotkanie z aktorką Marią Seweryn, która jest – co ciekawe – dyrektorem artystycznym Centrum Natura. Odbędzie się ono 5 kwietnia o godz. 18.00.

Ale MCN ma też w planach organizację i bezpłatnych wydarzeń:

  • 6 maja – „Smaki Europy” z uczestniczkami programu MasterChef Karoliną Kowalewską i Ewą Szczęsną
  • 10 maja – pokaz gotowania Mateusza Gesslera

Centrum planuje też zaprosić do Ostrołęki także Natalię Kukulską!

Z kolei 11 maja odbędzie się tu koncert Iza&Latynoscy Brothers, a z okazji Dnia Dziecka: spektakl „Wdech-wydech” połączony z zajęciami teatralnymi.

Oczywiście w Naturze obejrzeć można też trwający kilkanaście minut film w technologii 5D 360 stopni „W królestwie wielkiego suma”. Fundacja jest w trakcie produkcji nowych filmów.

Aby wcześniej skorzystać z zajęć i atrakcji MCN, należy się zapisać. Dojedziemy do niego, skręcając z ul. Goworowskiej w ul. Skośną.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
nemo

Fajnie, ładnie, zapowiada się ciekawie,powodzenia???