Centrum Aktywności Seniorów w kasynie: jest przetarg

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę i termomodernizację budynku przy ul. Bogusławskiego 4 w Ostrołęce, dawnego policyjnego kasyna. Powstać tam ma Centrum Aktywności Seniorów.

W Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się przetarg na roboty budowlane. Chodzi o „Przebudowę i termomodernizację wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku przy ul. Bogusławskiego 4 w Ostrołęce w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Remont budynku przy ul. Bogusławskiego 4 dla potrzeb Centrum Aktywności Seniorów”.

Budynek przy ul. Bogusławskiego 4 to dawne policyjne kasyno. Jest on pustostanem. Zgodnie z zapisami w przetargu poszczególne kondygnacje czekają wyburzenia i rozbiórki, a później przebudowa.

„W budynku przewiduje się adaptacje piwnic pod archiwa, parteru pod pomieszczenia niezbędne do potrzeb Centrum Aktywności Seniorów. Przeznaczenie piętra nie ulegnie zmianie i pozostanie funkcja biurowa.”

Wykonawca chętny zająć się tą inwestycją na roboty będzie mieć czas do końca sierpnia 2021 roku.

Inwestycja ma być realizowana w ramach środków własnych miasta. W projekcie budżetu Ostrołęki na 2021 rok zaplanowano na nią 1,7 mln zł.

Powstanie Centrum Aktywności Seniorów było w programie wyborczym prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika. Jest jedną z – póki co – niewielu obiecanych inwestycji realizowanych przez prezydenta. Według pierwotnych założeń w Centrum miały się znaleźć dom dziennego pobytu seniora, sala do zajęć rekreacyjnych i rehabilitacyjnych, tu działałaby Rada Seniorów i kluby zrzeszające seniorów z Ostrołęki.

Fot. główne: Google Street View

1 1 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
123

„O nie, ja takiego czegoś nie będę tolerował” – powiedział nam klient sklepu w Pile.

Ksj

Żenada