Były uwagi co do ronda. Teraz czekają na wyniki badań

Pod koniec kwietnia na rondzie im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości wykonano pomiary i pobrano próbki asfaltu do badań.

Rondo znajduje się na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Blachnickiego (dawna Berlinga). Wybudowała je prywatna firma. Odebrano je 21 listopada 2018 roku.

Dlaczego po prawie pół roku od tego momentu pobierano próbki asfaltu ronda?

– Do odbioru inwestor dołączył dokumentację powykonawczą, w tym pozytywne wyniki badań wykonanej nawierzchni bitumicznej – odpowiedział na nasze pytania prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik. – W trakcie odbioru przedstawiciele zarządcy drogi wskazali na złą wizualnie jakość wykonania górnej warstwy bitumicznej nawierzchni jezdni i poinformowali o zleceniu na koszt miasta Ostrołęki badań nawierzchni innemu niezależnemu laboratorium drogowemu.

Pierwsze zapytanie cenowe w tej sprawie ogłoszono w styczniu, ale wykonawca, który złożył ofertę, nie spełniał ustalonych kryteriów.

Dwa miesiące później ponownie ogłoszono zapytanie cenowe. Wybrany na jego podstawie wykonawca 23 kwietnia wykonał pomiary i pobrał próbki asfaltu do badań. Teraz ratusz czeka na ich wyniki.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
eegggggg

Ładne zdjecie brawo