Były prezydent Siedlec ofiarą nożownika. „Proszę o modlitwę za mojego przyjaciela” (aktualizacja)

Wojciech Kudelski, były prezydent Siedlec i obecnie radny sejmiku mazowieckiego z listy PiS, został zaatakowany nożem. Do napaści doszło 1 kwietnia, około godz. 8.00 rano. Sprawca zbiegł.

70-letni Wojciech Kudelski został zaatakowany, gdy wracał z porannej mszy świętej. Policja szuka sprawcy. Jakimi motywami kierował się napastnik? – nie wiadomo. Będzie to można ustalić dopiero po zatrzymaniu sprawcy.

Ofiara nożownika została przewieziona do szpitala. Wojciech Kudelski jest operowany.  Policja szuka sprawcy. Z zapisu monitoringu wynika, że nożownik przyjechał na miejsce samochodem, zadał jeden cios w okolice podbrzusza, po czym uciekł.

Znamy się z Wojtkiem i przyjaźnimy od kilkunastu lat – powiedział poseł PiS Arkadiusz Czartoryski. – Zawsze można było liczyć na jego wsparcie. Wojciech Kudelski jest człowiekiem spokojnym, życzliwym, otwartym, bardzo religijnym. Zawsze serdecznie gościł w Siedlcach prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, senatorów, posłów czy przedstawicieli rządu. Zwracam się z prośbą do wszystkich życzliwych ludzi o modlitwę za mojego przyjaciela, Wojciecha Kudelskiego.

Wojciech Kudelski prezydentem Siedlec był przez 12 lat: od 2006 do 2018 roku. W ostatnich wyborach zrezygnował z ubiegania się o reelekcję. Startował – z powodzeniem – do Sejmiku Mazowieckiego. Otrzymał prawie 55 tys. głosów. Od lat związany jest z partią Prawo i Sprawiedliwość – jest członkiem Rady Politycznej PiS.

AKTUALIZACJA

Prezydent Miasta Siedlec Andrzej Sitnik wydał oświadczenie. Czytamy w nim:

Nie znamy jeszcze dokładnych informacji, bo cały czas trwają czynności Policji i Prokuratury. Nie wiemy, kto był sprawcą, czym się kierował, z jakich powodów to zrobił. Wiemy natomiast, że w wyniku tego haniebnego aktu przemocy dziś rano ucierpiał były Prezydent Miasta Wojciech Kudelski.

Z informacji uzyskanych ze Szpitala mogę Państwu przekazać, że sytuacja została opanowana, Prezydentowi udzielono niezbędnej pomocy lekarskiej i Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jednakże stan był poważny i wymagał ingerencji chirurgicznej.

Jestem wstrząśnięty tą sytuacją. Nie przypuszczałem, że coś tak okropnego może się przydarzyć w naszym mieście. Nie ma mojej zgody na wszelkie przejawy nienawiści, nietolerancji, na tak dramatyczne wydarzenia. Chcemy żyć w społeczeństwie opartym na empatii, otwartości i szacunku, w którym będziemy się czuć dobrze i bezpiecznie. Chcemy bez obaw o własne zdrowie wychodzić rano do pracy. To prawo zostało dziś odebrane Panu Wojciechowi Kudelskiemu. 

Panu Prezydentowi życzę siły i zdrowia oraz zapewniam o gotowości do udzielenia wszelkiego wsparcia, jakie tylko okaże się potrzebne. 
Apeluję do polityków, liderów, do wszystkich mieszkańców Siedlec i okolic o zero tolerancji dla nienawiści w życiu publicznym. Jeśli wszyscy przyjmiemy taką zasadę i będziemy konsekwentnie ją stosować, może uda się naprawić to, co w naszym społeczeństwie zostało zburzone.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrołęczanin

Całą rodziną jesteśmy z Panem Kudelskim. Niech Pan Bóg szybko pomoże Mu odzyskać siły.

Ostrołęczanin

Całą rodziną modlimy się za Pana Kudelskiego