Były pełnomocnik prezydenta Ostrołęki może usłyszeć 4 zarzuty!

Marek T., który swego czasu otrzymał od prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika pełnomocnictwo w sprawach związanych z inwestycjami, a którego firma wykonywała kilka remontów w mieście, może usłyszeć 4 zarzuty. Trwa postępowanie w tej sprawie w Prokuraturze w Ostrołęce. Wiemy, na jakim jest ono etapie.

– W sprawie z zawiadomienia prezydenta miasta Ostrołęki dotyczącym firmy prowadzonej przez Marka T. został zgromadzony materiał dowodowy pozwalający na wydanie postanowienia o przedstawieniu 4 zarzutów kwalifikowanych jako przestępstwo oszustwa finansowego wobec Marka T. – powiedziała nam rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Łukasiewicz.

Aktualnie planowane jest przeprowadzenie czynności procesowych z jego udziałem.

Jako pierwsi pisaliśmy o całej sprawie TUTAJ. Według naszych ustaleń firma Marka T. startowała w przetargach miejskich, a nie powinna. Wszystko przez problemy Marka T. z prawem – miał ciążyć na nim wyrok, który wykluczał jego przedsiębiorstwo z postępowania przetargowego. Mimo tego Marek T. wygrywał miejskie przetargi, wcześniej składając oświadczenie, że takiemu wykluczeniu jego firma nie podlega.

O sprawie zrobiło się głośno, a prezydent Ostrołęki złożył zawiadomienie do prokuratury „możliwość popełnienia przestępstwa, związanego z nieprawidłowościami w prowadzonym postępowaniu przetargowym przez osobę prowadzącą przedsiębiorstwo”.

Dodajmy, że Marek T. wcześniej wykonywał pracę dla Urzędu Miasta Ostrołęki. Otrzymał od prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika pełnomocnictwa upoważniające go do wglądu w dokumentację związaną z miejskimi inwestycjami, miał też prawo do dokonywania wizji inwestycji w terenie czy do uzyskiwania wyjaśnień od pracowników ratusza lub wykonawców.

O Marku T., jego powiązaniach z ratuszem, było też na posiedzeniu jednej z miejskich komisji. Radni do prezydenta mieli wówczas sporo pytań.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
koko

Nosil wilk razy kilka ,poniesli i wilka i tak bedzie z innymi, ktorzy chca byc ponad wszystkimi

Vincenty

Ależ towarzystwo wybrał sobie ten kulik…

Tom

Wybrał na swoim poziomie, kumple jak się patrzy

głosowałem zawiedziony

bo sam taki jest, wstyd dla miasta

główałem zawiedziony

nic nie budują, zero inwestycji i jeszcze przewały 🙁

Pola

Co wy piszecie, przecież prezydent twierdzi, że prawie się nie znali