Były dyrektor OCK zwolniony przez prezydenta Kulika z naruszeniem prawa! Jest prawomocny wyrok!

7 maja w wydziale pracy i ubezpieczeń społecznych Sądu Okręgowego w Ostrołęce odbyła się rozprawa związana ze zwolnieniem z pracy Bogdana Piątkowskiego, byłego dyrektora Ostrołęckiego Centrum Kultury. Sąd oddalił apelację i wydał prawomocny wyrok – korzystny dla byłego dyrektora OCK.

Przypomnijmy, że Bogdan Piątkowski został zwolniony z pracy w ekspresowym tempie przez Łukasza Kulika już następnego dnia po jego zaprzysiężeniu na urząd Prezydenta Miasta. Były już dyrektor OCK od początku twierdził, że odbyło się to niezgodnie z prawem.

9 stycznia 2020 roku w Sądzie Rejonowym zapadł wyrok korzystny dla Piątkowskiego, jednak Ostrołęckie Centrum Kultury, jako strona pozwana, odwołało się od tej decyzji.

Sąd Okręgowy w Ostrołęce w dniu 7 maja orzekł o oddaleniu apelacji i tym samym wydał prawomocny wyrok korzystny dla Piątkowskiego. Skutkiem wyroku jest wypłata odszkodowania na rzecz byłego dyrektora OCK.

– Ten wyrok i jego uzasadnienie dają mi oczywiście pełną, chociaż jednocześnie gorzką, satysfakcję – skomentował dla nas wyrok Bogdan Piątkowski.

Od początku twierdziłem, że moje zwolnienie odbyło się z pogwałceniem obowiązujących przepisów prawa dotyczących dyrektorów instytucji kultury. Zarówno wyrok Sądu Rejonowego, jak i Sądu Okręgowego nie pozostawiły tutaj najmniejszych wątpliwości i przyznały mi rację.

Przypomnijmy, że od zwolnienia Bogdana Piątkowskiego – jak się teraz okazało, z naruszeniem prawa – rozpoczęła się czystka kadrowa w Urzędzie Miasta Ostrołęki i jednostkach podległych.

Fot. Pixabay

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
39 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Teatr

Ale ma teraz świetnie płatną pracę „śniadanie w elektrowni” czy coś podobnego. Wdzięczny powinien być!

Jeżyk z Grabowa

Jaką pracę teraz to nie wpływa na fakt, że Kulik z OCK zwolnił go naruszając prawo i teraz dostanie ogromne odszkodowanie z Twoich i moich pieniędzy…

123

3 miesięczną pensje bo tyle wynosi maksymalny okres wypowiedzenia umowy

Marta

Związek obecnej sytuacji zawodowej z bezprawnymi działaniami Kulika i Klekota jest mniej więcej taki jak twojego wpisu z logiką i twojego mózgu z rozumem

greg

No i super! Ani kroku w tył! Kulik wrzeszczy KONSTYTUCJA, powołuje się na prawo, a przychodzi co do czego to prawo ma w du……e. Referendum!

Sara

Kulik płaci za nieprawne działania miejskimi pieniędzmi. Trzeba to rozliczyć

Robert

A myślisz Sara, że radni dadzą mu absolutorium? Radni od Zarzyckiego, Szatanki i inni zagłosują jakby wszystko było ok

Kos

Widać podejście Kulika do kultury. Piątkowskiego zwolnił bezprawnie. Specjalistę z KRUSU zatrudnił w OCK po pseudo konkursie.

ABC

Dobrze, że sprawiedliwość zwycięża. Nie można od tak zwalniać ludzi!

Ostro

Powiedz to swoim kolegom. Niejeden ma papier zwolnienia z ich podpisem. Ico? Żyją dalej! Nie jeczą!

Koleś

Tylko co mu z tego, że teraz wygrał. Pracę i tak stracił, pluli na niego w MO ile wlezie. Dobra chociaż satysfakcja.

O rety

Nie chciał z nimi pracować! Bez honoru i umiejętności. Jak Kot…. zwalniał to ludzie wxięli swoje sprawy w swoje ręce. Do sądu nie szli! Pracę sobie znależli sami bez wsparcia parti. Bo jak ktoś coś umie i ma rozum i wykształcenie to nie płacze i do sądu nie idzie. A w tej elektr. tak żle. Podobno świetnie płacą i roboty msło!

Koleś

A co miał robić, zwolnili go bo mieli kaprys? słusznie, że poszedł do sądu. jak wygrał tzn. że miał rację. trzeba tępić łamanie przepisów. a do sądu poszedł właśnie dlatego, że ma rozum i wykształcenie . ani kroku w tył!!!

Jan

Bez honoru to chyba o Baleronie mówisz,bo nie słyszałem od niego przepraszam,że złamałem prawo. Co tu wymagać od betonu postkomunistycznego.Zapłaci z naszej kasy, a jakby miał gram honoru to by ze swoich zapłacił.

OZE

Swoi pracowali u Kot. I ci sami pracują w elektrowni i matce elektr. i córkach elektr. Fachowcy! Wykształceni! Honorowi! Pracowici! Z umiejętnościami! Z osiągnięciami! Z odszkodowanismi!

Swój

Jak są uczciwi, a są – kulikowe audyty nic nie wykazały, to pracują, i dobrze sobie radzą. Kulik po kadencji idzie do Kaszany

Ja iona

A co on tam będzie robił jak on nic nie potrafi

Kiełbasa

Żreć

Ula

Lubisz głupotę i kłamstwo, tacy jak też muszą żyć …

Abc

Chyba ktoś nie widzi różnicy pomiędzy zwolnieniem a bezprawnym zwolnieniem. Jeśli ktoś np kończy prace z końcem umowy to jest to normalne. Ale wywalanie kogoś z dnia na dzień jak widać zgodne z prawem nie jest

Baleron do dymisji

Niech baleron płaci ze swoich.Radni rozliczcie tego paszteta z tych jego bezprawnych decyzji,bo co sie okazuje,to gruby nazwalniał ludzi,nie licząc sie z konsekwencjami!Liczyła sie dla niego tylko zemsta i msciwosc!Dlaczego za jego podłość i bezprawne działania musimy teraz wszyscy ponosic konsekwencje?Niech buli ze swojej kieszeni,której dorobił sie na krzywdzie ludzkiej!Radni zrobcie referendum i zamiecie typa na kogokolwiek innego-kogokolwiek,z jakiejkolwiek partii,bo gorszego typa na pewno nie znajdziecie

Franciszek

Płaci odszkodowania pieniędzmi podatników już pewnie pareset tysiecy

123_

Miliardów cebulionów, partyjny aparatczyku, odszkodowanie to może co najwyżej dostać z 3 miesieczne wynagrodzenie miszczu z wieców wyborczych picu

Lejer

Macie kulikowscy ogrodnicy swojego prawego przewodnika. Co wyrok to dostaje w d…ę i płaci odszkodowanie. Co on ma tam za prawników? Powinien ich pogonić na zbity pysk

Karol

A co prawnicy jak zwolnienie bezprawne i chamski

Malgosia życzę szczęścia Bogusiu

Przedszkolanka

gazeta wyiorcza

A co to był za dyrektor i dobry gospodarz jak wprowadzał cenzure i przez niego zamiast zarabiać jego placówka, Ostrołęczanie musieli jeżdzić do łomży na filmy CHOĆ z ich podatków OCK przecież jest dofinansowywane >???????

rozwiązanie umowy było głosem LUDU, nie może być tak że sobie ktoś wprowadza cenzure i zakazuje emisji filmów jakby to było jego prywatne kino

Stes

Od kiedy Kulik jest głosem ludu:)) no chyba że wciąż pamięta o władzy ludowej, bo w taki komuszy sposób rządzi.

Off

Kulikooffcy zaśpiewali Wyklęty powstań Ludu ziemi, a Ogrodnik puścił im Klera :)))))

sres

A to jest normalne że w całej Polsce można obejżec film< tylko u nas ktoś sobie wprowadza cenzure bo tak i h……
Kiedyś właśnie władza ludowa kontrolowała co lud może ogladac a czego nie , wiec jak piejesz do komusza to zastanów się kogo tak naprawdę masz na myśli

Tre

Tylko ten portal napisał o tym, inni eo i mo milczą, niewygodna prawda

Budowlaniec

Wszyscy którzy tu piszą nie mogą przeboleć utraconych posadek. 12lat manna z nieba spadała. Ale to już było….Kotow… jsk objął urząd to zwalniał kogo się dało likwidował co się dało sprzedawał co się dało. Zatrudniał swoich ile dię dało. I raptem szok. Ktoś dię ich pozbył! No to do sądu! Po sprawiedliwość! A brać się chłopy do roboty a nie po sądać latać!

murarz

a co ma jedno do drugiego? jak Kulik olewa prawo to trzeba iść do sądu, co innego można zrobić?

Murarz mury muruje.....

Ma! Tamten robił to jak chciał. Ale ludzie mieli wykształcenie umiejętności doświadczenie głowę na karku nie bali się wyzwań i ryzyka i znależli swoje miejsce. Kto coś umie to nie zginie. A sąd? Jak mawiał klasyk” sąd sądem a sprawiedlieość musi być po nadzej stronie.”

marian

A my wszyscy (podatnicy) za to zapłacimy. No ładnie

Yyy

Zawsze podatnik płaci. Była taka sprawa radnej R. i płacili$my. Potem radnego B. i też płaciliśmy. Nle szli do sądów, sprzątaczki i też po wyroku płacili podatnicy. Lata minione i takie przypadki!.

sędzia dred

Do wszystkich sympatyków ogrodu:
-ogrodnik zwolnił Piątkowskiego łamiąc prawo. Mógł to zrobić później tak jaK trzeba, ale chciał zemsty
-Piątkowski poszedł do sądu, bo gdzie miał szukać sprawiedliwości. Wygrał w 2 instancjach. ogrodnik ma zapłacic odszkodowanie.
-czego nie rozumiecie?

Aplikant

Tego że bronisz tak zawzięcie Piąt…. Posługując się twoją retoryką był sympatykiem kleru …katecheta go powołał! Wcześniej tenże katech…zwolnił dyr. OCK. Do sądu nie poszedł, znalazł pracę , nikogo nie prosił , przed nikim nie płakał. Kurcze! Elektrownia świetne miejsce, dobrze płacą, perspektywiczna, dochodowa, akcje, dywidendy, socjal, 13tki, 14tki, deputat węglowy, szkodliwe, ekwiwalent za energię, ubrania robocze, samochody służbowe, telefony służbowe, delegacje służbowe…

Baleron do dymisji

Kotowski,jesli juz zwolnił kogokolwiek,to robił to z poszanowaniem praw i przede wszystkim z uszanowaniem szacunku do drugiego czlowieka.Ten aktualny typ,zwany prezydentem, nie ma za grosz szacunku,kultury i ogłady i jak sie okazuje,jest na tyle bezczelny,podstępny i mściwy (moze i głupi),ze nie liczy sie nie tylko z ludźmi,ale i z prawem!Takich „kwiatków” i lawina zasłużonych odszkodowań od pokrzywdzonych zwolnionych jeszcze sie posypie,a płacić za nieprzemyślane,mściwe decyzje powinien placic kulik sam ze swojej kieszeni! Prosze o interwencje szanownej Rady Miasta w tej kwestii, gdyz to kolejny przykład niegospodarnosci kulika i narażanie miasta na konsekwencje finansowe!h