Budżet obywatelski: ile kasy na każde z osiedli?

Rusza głosowanie na budżet obywatelski w Ostrołęce. W 2019 roku głosujemy na projekty w kategoriach: ogólnomiejskiej i osiedlowej. Miasto podało właśnie kwoty z budżetu obywatelskiego na poszczególne osiedla.

Łączna kwota przeznaczona na budżet obywatelski w Ostrołęce wynosi 1 816 366,39 zł. Pójdzie ona na projekty z dwóch kategorii:

  • ogólnomiejska – 181 636,64 zł
  • osiedlowa (na każde z osiedli) – 1 634 729,75 zł

Każde osiedle otrzyma inne pieniądze do rozdysponowania w ramach budżetu obywatelskiego (o wysokości kwoty decyduje liczba mieszkańców).

I tak, najwięcej ostrołęczan mieszka na osiedlu Centrum (12 142), więc ono dostanie największą sumę pieniędzy z BO. Z kolei najmniejszą otrzyma najmniej liczne osiedle, czyli Leśniewo (238 mieszkańców).

Zgodnie z nowymi zasadami budżetu obywatelskiego w Ostrołęce koszt zgłaszanych projektów nie może przekraczać podane kwoty na kategorie ogólnomiejską i osiedlowe.

Przypomnijmy, że zgłaszać swoje pomysły ostrołęczanie mogą od 15.07.2019 roku.

Budżet obywatelski Ostrołęka – pieniądze na osiedla:

Więcej informacji o budżecie obywatelskim w Ostrołęce w 2019 roku znajdziecie tutaj:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
zadowolony_mieszkaniec

Ooo i takie zarządzanie to rozumiem, już wiem na kogo trzeba oddać głos w przyszłych wyborach,

Jan

No i proszę, już zadowolony wie wszystko, po co myśleć, jest budżet obywatelski wprowadzony ustawą krajową, są ramy wprowadzone przez samorząd i jemu już do szczęścia wystarczy