Budżet gminy Olszewo-Borki: ponad 5 mln zł na inwestycje

Radni gminy Olszewo-Borki, jeszcze w grudniu, przyjęli budżet na 2021 rok. Przedstawiamy najważniejsze liczby z nim związane.

Dochody budżetu gminy Olszewo-Borki wyniosą 53 667 674 zł, natomiast wydatki – 53 692 164 zł.

Najwięcej pieniędzy pójdzie – co nie jest zaskoczeniem oświatowe – na oświatę. Gmina wyda na nią ponad 18 mln zł. Mieszkańców z pewnością najbardziej interesują inwestycje, jakie gmina zamierza wykonać w 2021 roku. Przeznaczono na nie ponad 5,13 mln zł. Kwota ta stanowi 9,3% wszystkich wydatków gminy.

Najważniejsze inwestycje w gminie Olszewo-Borki w 2021 roku:

  • przebudowa sieci kanalizacyjnej sanitarnej z podciśnieniowej na ciśnieniową w miejscowości Olszewo-Borki
  • budowa ulicy Nowej w miejscowości Antonie (dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich),
  • budowa drogi w miejscowości Żebry Ostrowy (dofinansowanie z PROW),
  • dokończenie budowy drogi gminnej w miejscowości Przystań (dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych).
  • budowa ulicy Kościelnej w Nowej Wsi (z zakładanym dofinansowaniem z FDS),
  • odbudowa drogi gminnej Zabiele Piliki-Zabiele Wielkie (po uzyskaniu środków od wojewody mazowieckiego z funduszu na usuwanie skutków klęsk żywiołowych)

„Na rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w budżecie gminy przewidziano łącznie ponad 2 mln zł, środki te jednak będą zwiększone w zależności od wsparcia uzyskanego z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wiadomo już, że dzięki temu dofinansowaniu na program budowy oczyszczalni przydomowych zostanie przeznaczonych dodatkowo 800 tys. zł.” – informuje Urząd Gminy Olszewo-Borki.

Wydatki na projektowanie, rozbudowę i bieżące utrzymanie dróg gminnych wyniosą 1,332 mln zł, natomiast nowe oświetlenie – ponad 252 tys. zł

„Prognozowana kwota długu gminy w 2021 r. na podstawie zawartych umów stanowi wielkość 29 mln 728 tys. zł. Spłata zadłużenia z lat poprzednich wyniesie ponad 1 mln 975 tys. zł.” – dodaje Urząd Gminy.

5 2 głosów
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Antonie

29mln długu! A z skąd aż tyle krechy?

tępiciel lemingów

Za poprzedniej władzy tyle kredytu.

29 mln długu przy 53 mln dochodu.
A w Ostrołęce 120 mln przy 400 mln dochodu i narzekają na poprzedników.

Konkretny

Po trzech kadencjach poprzedniego wójta zostało blisko 26 mln zł do spłaty. Przy takim obciążeniu naprawdę trzeba się sporo nagimnastykować żeby znaleźć pieniądze na nowe inwestycje. Ale jak widać można – przy każdej inwestycji wskazane dofinansowanie zewnętrzne.

Kibic

Może by ktoś pomyślał o lokalnym sporcie AP Waleczni wasze dzieci prezentując się na boiskach w powiecie i poza nim uzyskując dobre wyniki a gmina z pani wójt nic nie pomyśli.

Don

Od kogo wymagasz myślenia ?
Trzeba było nie zmieniać wójta a teraz płacz i biadolenie.